Udany rewanż

Piłka ręczna. W ramach rozgrywek II Ligi mężczyzn SPR Nowe Piekuty podjął KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki.   Nowopiekucka drużyna pokonała rywali 25:23.

Trudny układ w ligowej tabeli był motorem napędowym obu zespołów. W pamięci zawodników SPR-u był fatalny mecz z Konstantynowa Łódzkiego, kiedy gospodarze wysokim wynikiem pokonali ekipę z Nowych Piekut.   Dlatego pierwsze minuty były tak nerwowe. KKS bardzo szybko objął przewagę 5:2. Następnie SPR odrabiał straty. Dobra gra w obronie powstrzymywała przeciwników. Dzięki temu nowopiekucki zespół wyrównał wynik (12:12).

Po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie. Zespołowa gra przyczyniła się do utrzymania dobrej passy.  Zacięta rywalizacja była powodem do ukarania niektórych zawodników. Mimo tego, SPR dobrze poradził sobie z grą w osłabieniu. Doskonale w bramce spisywał się  Adrian Niemyjski. Po bramce Krassowskiego, drużyna z Nowych Piekut odskoczyła na dwie bramki (17:15). W końcówce, mimo dużego zmęczenia, podopieczni Jadczaka nie ustąpili rywalom i tym samym utrzymali tę przewagę.

Jestem zadowolony z drużyny. To doświadczenie, które zbieraliśmy w tym sezonie, w końcu zaowocowało. Przetrzymaliśmy trudny moment, później graliśmy spokojnie i rozważnie. Zostawiliśmy na boisku serce i wolę walki – mówił po meczu Szymon Jadczak trener SPR-u. – Niewątpliwie był to udany rewanż. Mamy trzy punkty, które były dla nas bardzo ważne.

SPR Nowe Piekuty – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 25:23 (12:12)

SPR Nowe Piekuty: Niemyjski Adrian, Krassowski Mateusz (6), Jadczak Szymon (2), Kostro Rafał (3), Pruszyński Karol (4), Piekutowski Marcin (7), Pruszyński Kamil (3), Budniak Daniel, Dobrogowski Mariusz, Pietraszewski Jakub

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki: Walczak Kamil, Borsiak Bartosz (1), Trojanowski Marcin (5), Główczyński Piotr, Jencz Filip (4), Zajączkowski Daniel, Świątek Dawid, Liberacki Łukasz, Kubiak Marcin (3), Stępień Daniel (10), Borsiak Michał, Okulski Daniel