Reklama

Uczniowie szkół średnich z całej Polski zawalczą o finał VIII edycji Olimpiady Solidarności

Troje uczniów z najwyższymi wynikami w danym województwie stworzy drużynę, która w kwietniu 2022 r.  przyjedzie do Gdańska na trzydniową wizytę studyjną a następnie w czerwcu przystąpi do egzaminu finałowego Olimpiady. Finał oraz gala wręczania nagród odbędzie się w Sieradzu, pięknym mieście, znajdującym się w  województwie łódzkim.

Na zwycięzców Olimpiady czekają indeksy na stacjonarne uczelnie wyższe, roczne stypendia naukowe oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Co warte podkreślenia, nagrodami pieniężnymi, jak co roku, zostaną też uhonorowani nauczyciele zwycięskiej dziewiątki finałowej.

Nauczyciele odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu potencjału intelektualnego młodego człowieka. To od nich też w dużej mierze zależy  z jakim kapitałem wiedzy nasze dzieci wkroczą w życie dorosłe. Doceniajmy ich pracę – mówi Danuta Kobzdej, pomysłodawczyni konkursu i zarazem prezes Fundacji Centrum Solidarności.

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce, sprawdzający wiedzy historyczną, obejmującą lata 1970-1990.

Historia lubi się powtarzać. Dlatego trzeba ją poznawać by wyciągać wnioski na przyszłość: czerpać z niej co dobre i sprawdzone, a rugować co złe i niszczące – dodaje prezes Fundacji.

Rywalizacja jest trzyetapowa. Pomiędzy etapem wojewódzkim a finałem młodzież bierze udział w warsztatach studyjnych, na których zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat produkcji krótkich form filmowych.

źródło: Fundacja Centrum Solidarności
oprac.: Cezary Rutkowski

Reklama