Uczennica z województwa podlaskiego w gronie laureatów konkursu literackiego Popisz się talentem 2019!

Zakończyła się 3 edycja największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych Popisz się talentem, organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era. Wzięło w nim udział ponad 1.300 dzieci z całego kraju! Opowiadania 30 laureatów konkursu zostały wydane w książce “Wielka księga marzeń”. Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Mam Marzenie, a książkę można kupić już teraz w księgarni Nowej Ery.

Wśród laureatów znalazła się również uczennica z województwa podlaskiego. Natalia Lewicka to uczennica szkoły podstawowej z Korycina, której opowiadanie można będzie znaleźć w książce pokonkursowej.

W tegorocznej edycji Popisz się talentem uczniowie pisali opowiadania o wizycie w „Punkcie spełniania marzeń”. Temat przewodni jak zwykle przygotował pisarz Rafał Witek, który jest także stałym członkiem jury konkursowego. Opowiadania 30 laureatów konkursu – najmłodszych pisarzy w Polsce, zostały właśnie wydane w książce Wielka Księga Marzeń. Jest to nie tylko zbiór inspirujących i zwariowanych historii, ale także dowód na to, że dziecięca kreatywność i talent literacki nie mają granic. 

Opisać swoje marzenia… to tylko z pozoru łatwe zadane. W rzeczywistości jest to zadanie wymagające talentu literackiego najwyższej próby. Należy ominąć mielizny oczywistości, truizmy i banały. Należy niejako “z zewnątrz” spojrzeć na to, co w nas najbardziej osobiste, nierzadko też najbardziej ukryte. Wszyscy nosimy w sobie marzenia, ale ilu z nas zdobyłoby się na odwagę, aby o nich napisać? Ilu potrafiłoby to zrobić w sposób zajmujący dla czytelnika? Laureatom naszego konkursu ta sztuka się udała!komentuje Małgorzata Jankowska specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Popisz się talentem. 

Wszystkie zwycięskie opowiadania zamieszczone w Wielkiej księdze marzeń zostały przepięknie zilustrowane przez twórców zajmujących się na co dzień tworzeniem oprawy graficznej książek dla dzieci – Daniela Włodarskiego, Monikę Różę Wiśniewską i Przemysława Szukaja.

W tym roku książka pokonkursowa została uzupełniona także o dodatkowy rozdział: Poradnik marzyciela, czyli od marzenia do spełnienia. Jest to wyjątkowy przewodnik, który w prosty sposób pokazuje, jak każde dziecko może przybliżyć się do realizacji swojego marzenia. Organizator konkursu zaprasza także wszystkie dzieci, by narysowały swoje marzenia i podzieliły się nimi z innymi – skany lub zdjęcia rysunków można wysyłać na adres – talent@nowaera.pl. Najciekawsze prace zostaną opublikowane na  stronie konkursowej.

Wielką księgę marzeń można kupić już teraz w księgarni internetowej Nowej Ery 

Reklama