Ubezpieczenie samochodu – co możesz objąć polisą?

Podstawa to oczywiście ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego. Z taką polisą jesteś zabezpieczony finansowo w przypadku wyrządzenia szkody podczas prowadzenia samochodu, motocykla czy innego pojazdu.

Oczywiście ubezpieczenie OC to tylko jedno z ubezpieczeń samochodu, z których może skorzystać każdy właściciel pojazdu. Do Twojej dyspozycji są także ubezpieczenia dobrowolne, które polecane są wszystkim – bez względu na rodzaj posiadanego pojazdu, częstotliwość korzystania z niego czy doświadczenia za kółkiem. Oto te najważniejsze, dzięki którym zyskasz dodatkowy poziom ochrony.

Ubezpieczenie AC

Autocasco (AC) to ubezpieczenie samochodu, które zapewnia szeroki zakres ochrony dla właścicieli pojazdów i umożliwia skorzystanie z odszkodowania w wielu niespodziewanych sytuacjach. Mowa tu o zniszczeniu, uszkodzeniu albo utracie auta (np. w wyniku kradzieży).

Jeżeli więc skorzystasz z autocasco, a Twój pojazd zostanie uszkodzony (w pożarze, przez dzikie zwierzęta czy w wyniku działania zjawisk atmosferycznych), ubezpieczyciel zwróci koszty naprawy. Co więcej, wiele firm zapewnia możliwość poszerzenia zakresu ochrony o dodatkowe ryzyka, takie jak ubezpieczenie bagażu czy przewożonego sprzętu sportowego. Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem samochodu, ale zdecydowanie warto je wykupić – niezależnie od wartości, modelu czy marki pojazdu. Sprawdź: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/samochod/

Assistance

Ubezpieczenie Assistance daje możliwość skorzystania ze wsparcia towarzystwa ubezpieczeniowego w nagłej sytuacji, np. gdy pojazd odmówi posłuszeństwa. W przypadku usterki na drodze ubezpieczony nie musi wzywać pomocy drogowej samodzielnie – wystarczy, że skontaktuje się z ubezpieczycielem, który zadba o wszystko za niego. Oczywiście usługa naprawy czy odholowania auta do warsztatu jest bezpłatna – w takiej sytuacji wszelkie koszty pokrywa ubezpieczyciel.

Pakiety Assistance zapewniają pomoc w różnym zakresie. Właściciel pojazdu może zdecydować się także na dodatkowe opcje, w tym dowiezienie paliwa, specjalistyczną pomoc na autostradzie, wymianę koła, a nawet pojazd zastępczy. Przed zakupieniem tego ubezpieczenia warto upewnić się, że będzie ono obowiązywało nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach.

Decydując się na Assistance, warto skorzystać z usług towarzystwa ubezpieczeniowego, które współpracuje z jak największą liczbą firm holowniczych i ma do dyspozycji setki pojazdów pomocy drogowej. Dzięki temu wsparcie okaże się szybkie i satysfakcjonujące – nawet, jeżeli podróżujesz wiele kilometrów od miejsca zamieszkania.

Inne ubezpieczenia

Większość towarzystw ubezpieczeniowych, poza ubezpieczeniem OC, autocasco, NNW i Assistance, oferuje również wiele innych pakietów. Właściciele samochodów mogą zdecydować się np. na:

  • ubezpieczenie NNW
  • ubezpieczenie opon, dzięki czemu zyskasz natychmiastową pomoc w sytuacji, gdy zniszczeniu ulegnie ogumienie, dętka albo koło;
  • ubezpieczenie szyb, dzięki czemu unikniesz kosztownej wymiany, gdy któraś z szyb w samochodzie ulegnie uszkodzeniu;
  • ubezpieczenie utraty zniżki, dzięki któremu zachowasz zniżki ubezpieczeniowe w przypadku wystąpienia jednej szkody na ubezpieczonym pojeździe.

Oprócz ubezpieczenia samochodu sprawdź również ubezpieczenie motocykla: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/pakiet-motocykle/.