Tylko wczoraj trzech kierowców straciło prawa jazdy

Tylko wczoraj trzech kierowców straciło prawa jazdy

Data publikacji 07.01.2022

Tylko wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem kierowcom. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dwóch zostało ukaranych mandatami w wysokości 2000 złotych, a jeden w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo ich konta zasiliło po 10 punktów karnych.

Tylko wczoraj, policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem kierowcom. Do wszystkich kontroli doszło na krajowej „61” w Piątnicy na ulicy Stawiskowskiej. Jako pierwszy został zatrzymany 32-letni kierowca volkswagena. Było chwilę po 8, kiedy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego jechał 111 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie obowiązywała „pięćdziesiątka”. Godzinę później, w tym samym miejscu wpadł kierowca hyundaia. 29-letni obywatel Litwy jechał z prędkością 115 kilometrów na godzinę. Ostatni z kierowców, mieszkaniec powiatu białostockiego, zatrzymany został tuż przed 10. 59-letni kierowca dacii jechał 103 kilometry na godzinę i tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 kilometry na godzinę. Wszyscy kierowcy oprócz tego, że stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami: dwóch pierwszych w wysokości 2000 złotych, trzeci w wysokości 1500 złotych. Każdy też otrzymał 10 punktów karnych.

W pierwszym tygodniu roku 2022, już 6 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie predkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Apelujemy o rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama