Reklama

TYLKO CZUJNOŚĆ PRACOWNIKÓW BANKU UCHRONIŁA 35-LATKĘ PRZED UTRATĄ OSZCZĘDNOŚCI

TYLKO CZUJNOŚĆ PRACOWNIKÓW BANKU UCHRONIŁA 35-LATKĘ PRZED UTRATĄ OSZCZĘDNOŚCI

Data publikacji 29.03.2023

Robisz zakupy na portalach ogłoszeniowych lub aukcyjnych? Przestępcy mogą to wykorzystać, aby wypłacić Twoje oszczędności. Przekonała się o tym ostatnio 35-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Kobieta chciała kupić w internecie buty. Kiedy płaciła za towar, podała dane swojej karty bankomatowej wraz z kodem zabezpieczającym. W posiadanie tych danych weszli internetowi przestępcy. Tego samego dnia kobieta otrzymała informację z banku o próbach nieuprawnionej wypłaty pieniędzy z jej konta. Na szczęście szybka reakcja pracowników banku uchroniła ja przed utratą oszczędności.

Robisz zakupy na portalach ogłoszeniowych lub aukcyjnych? Użytkownicy internetu coraz częściej stają się ofiarami oszustów działających w sieci. Tym razem oszukana została 35-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Kobieta kupiła buty na portalu sprzedażowym. Opłacając należność za towar, 35-latka w internecie wpisała dane do swojej karty, w tym numer karty, datę jej ważności oraz kod zabezpieczający CCV2. W posiadanie tych danych weszli internetowi przestępcy. Kilka godzin później kobieta dostała wiadomość z banku, że jej karta została zablokowana. Okazało się, że z jej konta ktoś próbował wypłacić pieniądze. Na szczęście operacja nie doszła do skutku. Kobieta była bardzo zdziwiona kiedy dowiedziała się, że za buty pobrano pieniądze w przeliczeniu na obcą walutę. Ponadto, jak powiedział pracownik banku, w porę zorientowali się, że ktoś kilkakrotnie usiłował wypłacić pieniądze z jej konta, logując się z innego urządzenia. Wówczas pracownicy banku zablokowali kartę kobiety. Dzięki szybkiej reakcji pracowników banku kobieta nie straciła swoich oszczędności.


Pamiętaj:


Dane karty, czyli jej numer , kod CVV2 oraz data ważności są szczególnie wrażliwe. Jeśli je podasz, przestępcy będą mogli dodać ją do płatności mobilnych i płacić nią na przykład w internecie, a Ty stracisz pieniądze.


Przypominamy również, aby korzystać tylko ze sprawdzonych portali sprzedażowych oraz nie otwierać linków z nieznanych stron intermetowych.
Źródło: Policja Podlaska

Reklama