Twierdza zarzecze

W Suwałkach radość! Kolejny mecz i kolejna wygrana!

W meczu 24. kolejki eWINNER 2. ligi Wigry Suwałki pokonały Wisłę Puławy.

Początek spotkania to raczej okres wyrównanej gry. Walka toczyła się głównie w środku pola, rzadko kiedy mogliśmy oglądać klarowne sytuacje z obu stron. Zmieniło się to jednak już w 21. minucie, gdy Wigry wyszły na prowadzenie. Kontra suwalczan, do piłki dopadł Sowiński i pięknym, technicznym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych.

Goście za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania, ale to podopieczni Grzegorza Mokrego byli bliżsi kolejnego trafienia. W 36. minucie główkę Lewandowskiego kapitalnie wybronił Gradecki.

Tuż przed przerwą mieliśmy jeszcze jedną dobrą okazję. Mariusz Rybicki wyszedł na pozycję sam na sam, ale w ostatniej chwili dopadli do niego obrońcy Wisły. Ostatecznie, biało-niebiescy zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Wigry ruszyły do ataku. W 54. minucie Rybicki sprytnym podaniem piętą obsłużył Mikołaja Łabojkę, a ten z zimną krwią umieścił piłkę w bramce.

Goście kilkukrotnie próbowali zagrozić naszej bramce, ale defensywa suwalczan spisywała się dziś na medal. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Wigier 2:0. To trzeci triumf biało-niebieskich w rundzie wiosennej.

Wigry Suwałki 2:0 (1:0) Wisła Puławy

Wigry: Zoch – Michalski, Gvozdenović, T. Lewandowski, Rudinilson, Mularczyk (81 Caetano), Rybicki (69 Żebrakowski), Łabojko (81 Prętnik), Babiarz, Sowiński (69 Krzyżański), M. Lewandowski (90 Iwao).

Bramki: 1:0 – Sowiński 20, 2:0 – Łabojko 54.

Info: Wigry Suwałki

Artykuł Twierdza zarzecze pochodzi z serwisu Podlaski Sport.