Reklama

Trzynastu Irakijczyków nielegalnie przekroczyło polsko-litewską granicę

Kierowcy (obywatele Gruzji)  samochodów osobowych marki Skoda Fabia i Toyota Corolla przewozili w swoich autach 7 obywateli Iraku. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Okazali natomiast litewskie przepustki z ośrodków dla cudzoziemców. Wszyscy obywatele Iraku zostali zatrzymani i przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Kurierzy natomiast usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Do podobnego zdarzenia doszło również w miejscowości Burbiszki, gdzie patrol Straży Granicznej z  Placówki w Sejnach zatrzymał  do kontroli osobowego mercedesa. Okazało się, że trzydziestoczteroletni obywatel Szwecji (urodzony w Iraku) przewoził w swoim aucie pięciu Irakijczyków.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 167 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, w tym 39 na granicy polsko-litewskiej.

Reklama