Trzy samochody Mitsubishi Ralliard w Rajdzie Tunezji

Zespół Repsol Mitsubishi Ralliart zgłosił trzy Mitsubishi Pajero Evolution do rajdu Tunezji Optic 2000, drugiej rundy pucharu świata rajdów cross-country. Impreza rozpocznie się w sobotę 9 kwietnia, w Nicei we Francji a zakończy 17 kwietnia w tunezyjskiej Djerbie.
Zwycięzcy z Dakaru Luc Alphand i Gilles Picard wystartują obok francuskiej załogi Stephane Peterhansel i Jean-Paul Cottret oraz Japończyka Hiroshi Mausoki, pilotowanego przez Francuza Pascala Maimon. Wszystkie ekipy wyruszą na trasę w wersjach MPR12 Mitsubishi Pajero Evolution, auta które przez sześć lat z rzędu triumfowało w wyczerpującym Rajdzie Dakar.
Alphand i Picard mają nadzieję kontynuowania swojej tegorocznej dobrej passy. Ubiegłoroczni zwycięzcy rajdu Tunezji rozpoczęli sezon od triumfu w Dakarze, a w ubiegłym miesiącu stanęli na najwyższym stopniu podium w rajdzie Patagonia-Atacama, rozgrywanym w Ameryce Południowej.
“Nie mogę doczekać się startu”, mówi Alphand. “Mam za sobą wspaniałą walkę z “Nanim” Romą w Ameryce Południowej i mamy też kolejne 5000 km doświadczeń na swoim koncie, ale Tunezja jest zupełnie innym rajdem. Trasa jest krótsza, bardziej techniczna i rywalizacja na niej będzie bardziej intensywna. Stephane i Hiroshi zawsze jadą by wygrać, a i nasi pozostali konkurenci są bardzo silni. Bardzo chciałbym wygrać trzeci swój rajd w tym sezonie, ale zdaje sobie doskonale sprawę, że nie będzie to łatwe”.
Peterhansel i Cottret wystąpią w barwach zespołu Repsol Mitsubishi Ralliart, po raz pierwszy od Rajdu Dakar. Masuoka i Maimon także zaliczą swój pierwszy rajd, od czasu wycofania się ze styczniowego Dakaru.
“Z niecierpliwością oczekuję możliwości zajęcia miejsca za kierownicą rajdówki, po rozczarowującym występie w Dakarze”, mówił Masuoka. “Minęło sporo czasu, od kiedy ostatni raz siedziałem w naszym samochodzie rajdowym, ale jestem dobrze przygotowany psychicznie po pobycie w Japonii i świetnie czuję się przed zbliżającym się rajdem”.
W ramach przygotowań do obrony tytułu w 2007 r., zespół Repsol Mitsubishi Ralliart wykorzysta rajd również do testów. Sprawdzana będzie m.in. nowa pompa paliwa oraz osłona dyferencjałów. Podczas jazdy przez piaszczyste bezdroża i wydmy, testom poddany będzie też system monitorowania temperatury pojazdu.
“Utrzymaliśmy dobrą formę po udanym rozpoczęciu sezonu w Dakarze, zajmując pierwsze i drugie miejsce w Południowej Ameryce, gdzie rozgrywany rajd okazał się bardzo trudną i długą imprezą”, mówił dyrektor zespołu MMSP Dominique Serieys. “Teraz musimy utrzymać poziom i dbać o dalszy rozwój, rywalizując w Tunezji z coraz silniejszymi konkurentami. Jestem bardzo ciekaw naszych zmagań z kierowcami Schlesser-Buggy oraz Volkswagenów. Sądzę, że to będzie bardzo ciekawe widowisko, znów rozgrywane na piaskach Afryki. Nasz zespół jest zmotywowany i dobrze przygotowany. To będzie bardzo ekscytujący rajd”.
Zespół Repsol Mitsubishi Ralliart stawi czoło zaciętej rywalizacji na piaskach Północnej Afryki. Trzej kierowcy będą walczyć z silną, międzynarodową konkurencją, pośród której znajdzie się fabryczny zespół Volkswagena wystawiający Race-Touaregi prowadzone przez Carlosa Sainza i Giniela de Villiers. Wystartuje także napędzane na jedną oś Buggy prowadzone przez utytułowanego Jean-Louisa Schlessera.
Po zapoznaniu z trasą i dokumentami, jakie odbędzie się na francuskiej Riwierze w Nicei w piątek i sobotę 7 i 8 kwietnia, w niedzielę okolicach Levens rozegrany zostanie prolog. Cały peleton kierowców motocykli i samochodów zaokrętuje się następnie na prom, by przeprawić się przez morze Śródziemne do Tunisu.
10 kwietnia, w poniedziałek, wszystkie maszyny wyruszą na trasę dojazdową, wiodącą z Tunisu do pierwszego miejsca biwakowego w Tataouine.
Pierwsza z siedmiu pustynnych sekcji rozegrana zostanie pomiędzy Tatouine a Remada na południu kraju we wtorek 11 kwietnia. Następnego dnia zaplanowano pętlę wokół Remada. W czwartek 13 kwietnia, zawodnicy ruszą na trudny etap pustynny, wiodący do El Borma, nieopodal granicy z Algierią, na zachodzie Tunezji.
Kolejna pętla rozegrana wokół El Borma zajmie piątek, a na wielkanocną sobotę zaplanowano odcinek specjalny do Ksar Ghilane. Wokół tej miejscowości zorganizowano także niedzielną pętlę. Impreza zakończy się w świąteczny poniedziałek 17 kwietnia, po finałowym etapie Ksar Ghilane.
autor: Bstok.pl
Źródło Mitsubishi

Reklama