Reklama

Trzy dni na polsko – białoruskiej granicy

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy – 51, miało miejsce w piątek (13.05.2022 r.). Największa grupa (31 cudzoziemców) ujawniona została na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Narewce. Kolejne próby podjęte zostały w okolicy Płaskiej, Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy. Natomiast w sobotę (14.05.2022 r.) działania graniczne prowadzili funkcjonariusze z Placówek SG w Kuźnicy, Narewce i  Czeremsze.

Wczorajszej doby niespokojnie było w Czeremsze. Najpierw około  godziny 1:30 białoruskie służby oślepiały polskie patrole latarkami, rzucały w ich stronę kamienie i kierowały pod ich adresem wyzwiska. Około pół godziny później grupa nielegalnych migrantów podjęła próbę sforsowania granicy, rzucając na tymczasową barierę kładkę. Na szczęście podczas tych zdarzeń nikt nie ucierpiał.  Kolejne grupy cudzoziemców ujęte zostały na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Kuźnicy, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Mielnika i Płaskiej.

Cudzoziemcy, którzy w trakcie weekendu próbowali wedrzeć się na terytorium Polski  pochodzili z wielu rejonów świata. Byli wśród nich obywatele Turcji, Maroka, Iraku, Afganistanu, Tadżykistanu, Tunezji, Egiptu, Syrii, Algierii, Kuby, Bangladeszu, Konga, Erytrei i Ghany.

  • Kładka rzucona na tymczosowe zabezpiecznie granicy
    Kładka rzucona na tymczosowe zabezpiecznie granicy

Reklama