Reklama
Trzeci nabór w ramach programu transgranicznego Interreg 2021-2027
– Blisko milion euro przeznaczymy na stworzenie centrum symulacji medycznej, gdzie znajdzie się m.in. pięć fantomów urazowych dorosłych i dzieci. Pracownicy pogotowia będą się uczyć postępowania na polu walki i szkolić w zakresie medycyny pola walki – mówił dr Mirosław Rybałtowski, z-ca dyrektora ds. medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. – Kupimy także peleryny ochronne dla pracowników pogotowia.
Stowarzyszenie Wspierania Osób „Aktywni” zajmować się będzie natomiast wspieraniem osób z niepełnosprawnością, szczególnie umysłową, w wejściu na rynek pracy.
– Zatrudniamy 12 osób z niepełnosprawnością i wiemy, co trzeba zrobić, by ich nauczyć, jak być dobrym pracownikiem. I tymi doświadczeniami będziemy się dzielić z litewskim partnerem – opowiadała Anna Żeszko-Majewska, prezeska stowarzyszenia.
Mówiąc o partnerach na Litwie, warto podkreślić, że mają je wszystkie podmioty realizujące projekty w ramach programu Interreg. Taki jest bowiem jego cel – pozytywny efekt projektu musi się pojawić u każdego z sąsiadów. W poszukiwaniu partnera pomaga UMWP i w tym celu warto się udać do Regionalnego Punktu Kontaktowego, który znajduje się w siedzibie urzędu przy ul. kard. S. Wyszyńskiego 1.
Julia Szypulska
red.: Monika Pańko
fot.: Kamil Timoszuk
Źródło: Urząd Marszałkowski
Reklama