Trzech mistrzów z Białegostoku

Andrzej Liczik, Krzysztof Zimnoch i Mirosław Nowosada zdobyli tytuły Mistrzów Polski Seniorów w zakończonych w niedzielę w Białymstoku Mistrzostwach Polski. Mimo stosunkowo szczupłej obsady i organizatorzy i kibice mogli być naprawdę zadowoleni.

Głównym organizatorem Mistrzostw był Podlaski Okręgowy Związek Bokserski. Do naszego miasta przyjechało 70. pięściarzy. Finałowe walki zgromadziły naprawdę imponujacą widownię, która gorąco zagrzewała podlaskich pięściarzy do mistrzowskiego boksowania. Szczególnie zadowolony mógł być Andrzej Liczik. Po raz czwarty zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii do 57 kilogramów i to dokładnie w swoje 30. urodziny!

W wadze 69 kilogramów srebrnym medalem musiał zadowolić się Piotr Sielawa, a w wadze do 75 kilogramów po raz piąty wywalczył na ringu złoty medal i tytuł mistrza Polski Mirosław Nowosada. 78. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Boksie były takze doskonała okazją do uhonorowania organizatora – obchodzącego właśnie 75 lecie Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. A my już z niecierpliwością czekamy na kolejne walki tak utytułowanych zawodników na białostockich ringach.