Reklama

Trwa VII Forum Biznesowe Pogranicza „Wyzwania technologiczne dla biznesu i samorządu”

To najważniejsza impreza gospodarcza północno-wschodniej Polski. W jej otwarciu, w czwartek, 16 listopada w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach uczestniczyła Wiesława Burnos, członek zarządu województwa. Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.


Forum Biznesowe Pogranicza to dwa dni skondensowanej wiedzy na temat wyzwań technologicznych, rozwoju biznesu i współpracy z samorządem.

– To wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów. Nowe technologie mają niesamowity wpływ na gospodarkę, dlatego też warto poszerzać swoją wiedzę na ten temat oraz wykorzystać ją w praktyce – mówiła Wiesława Burnos.

Eksperci podczas forum mówią o tym, jak zmienia się biznes na pograniczu, gdzie szukać partnerów do współpracy i rozwoju oraz o współpracy z samorządem. Rozmawiają m.in. o rynku finansowym, sztucznej inteligencji i nowościach technologicznych.

Pierwszego dnia forum prof. Joanna Tyrowicz w swojej prelekcji odpowiedziała na pytanie: „Kiedy zarobki Polaków osiągną średnią strefy euro?”. Dr Maciej Kawecki przedstawił, jaki wpływ sztuczna inteligencja ma na gospodarkę. Lechosław Chalecki wygłosił referat o tym, dlaczego warto mieć strategię rozwoju swego biznesu. O tym, jak wygląda projekt badawczo-rozwojowy w praktyce w dużej firmie produkcyjnej mówił Roman Kaleta, a Barbara Koźbiał radziła „jak odpalić startup, żeby poleciał wysoko”. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w dyskusji o pomysłach na innowacyjny biznes.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama