Reklama

Trwa kompleksowy remont dwóch oddziałów Śniadecji

Roboty rozbiórkowe, wymiana pionów kanalizacyjnych, a także wykonanie instalacji elektrycznej – to część zadań, która została już wykonana. Teraz ekipa budowlana jest na etapie wykładania suchych tynków.

– Wykonana modernizacja zmieni całkowicie standard pomieszczeń, a co za tym idzie jakość świadczonych usług i podniesie zdecydowanie komfort leczących się tu pacjentów. Zarząd województwa wsparł ten remont finansowo właśnie z myślą o nich – mówił Marek Malinowski.

Oddział urologii onkologicznej i ogólnej oraz ortopedyczno-urazowy nie były remontowane od czasu otwarcia szpitala. Służyły pacjentom ponad 40 lat. 

– Te dwa oddziały to są jedne z ostatnich, które jeszcze były w lokalizacji z lat 70. Warunki niestety nie były sprzyjające dla pacjentów. Chcemy zapewnić im 1-,2- lub 3-osobowe sale razem z pionem sanitarnym – zaznaczył Cezary Nowosielski, dyrektor szpitala.

Przed remontem w jednej sali musiało pomieścić się 5 osób.

Odremontowany oddział urologii onkologicznej i ogólnej pomieści 24 pacjentów, a ortopedyczno-urazowy – 34. Będą nowe łóżka ortopedyczno-urologiczne, a także sale zabiegowe i pooperacyjne. Zakupiony zostanie nowy sprzęt, m.in. aparat RTG z ramieniem C na oddział urologii oraz aparatura medyczna na ortopedię. Oddziały zostaną wyposażone w klimatyzację. Będą dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Otwarcie modernizowanych oddziałów przewidziane jest na listopad bieżącego roku. Łączny koszt inwestycji to ponad 12,8 mln zł, dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosła 8 mln zł, a ponad 4,8 mln zł wsparcia pochodzi z budżetu województwa podlaskiego. 

Paulina Tołcz
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama