Reklama

Transgraniczny rajd rowerowy

Zorganizowany 6 maja br.przez litewską Straż Graniczną we współdziałaniu z lokalnymi władzami rajd rowerowy przebiegał przez terytorium Litwy i Polski. Na start liczącej około 50 km trasy zgłosiło się około 300 osób z Litwy i Polski

Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00 na terytorium Litwy nad jeziorem Gaładuś. Trasa rajdu początkowo przebiegała przez Litwę wzdłuż granicy w kierunku południowym przez miejscowość Kuciunai. W kolejnym etapie uczestnicy rajdu przekroczyli granicę polsko-litewską jadąc w kierunku Sejn. W drodze powrotnej zajechali do miejscowości Krasnogruda, gdzie znajduje się dworek polskiego poety Czesława Miłosza. Dzięki pracownikom miejscowego muzeum można było zapoznać się z historią tego miejsca. Następnie uczestnicy rajdu jechali w  kierunku granicy i w rejonie miejscowości Dusznica powrócili na terytorium Litwy do miejsca startu nad jeziorem Gaładuś, gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie imprezy.

Ideą rajdu jest upamiętnienie rocznicy wstąpienia Litwy do Unii Europejskiej. Jego uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z historią i ciekawymi miejscami znajdującymi się na pograniczu obu państw. 

Reklama