Trafic Passenger i Génération – Bliżej świata samochodów osobowych

Od chwili wprowadzenia na rynek pod koniec 2001 roku, Renault Trafic reprezentuje najwyższy standard w swoim segmencie rynku. Nowy Trafic Passenger i Nowy Trafic Génération, będące kontynuatorami tej tradycji, również oferują szereg elementów wyposażenia podnoszących poziom komfortu i bezpieczeństwa, zapożyczonych ze świata samochodów osobowych.
Ze względu na wymogi nowej normy emisji spalin Euro 4, całkowicie odnowiona została oferta montowanych w tych modelach silników wysokoprężnych, łącznie z opracowaną we współpracy z Nissanem w ramach Aliansu nową jednostką 2.0 dCi. Ten odznaczający się znacznie lepszymi osiągami, bardziej elastyczny i zużywający mniej paliwa silnik stanowi symbol coraz bardziej „osobowego” charakteru Renault Trafic’a. Jest on dostępny w wersjach o mocy 90 KM (66 kW) i 115 KM (84 kW). Poprawione zostały również osiągi jednostki 2.5 dCi : jej moc została podwyższona ze 135 KM do 150 KM (107 kW). Obecnie jest ona seryjnie montowana z filtrem cząstek stałych.
Powyższym zmianom towarzyszą zmiany w ofercie 6-biegowej mechanicznej oraz sekwencyjnej skrzyni biegów : ich zdolność przenoszenia momentu obrotowego została zwiększona z 320 do 350 Nm, a bieg wsteczny wyposażono w synchronizator w celu zapewnienia większej płynności manewrów.
Nowy Trafic Passenger Komfort i Nowy Trafic Passenger Pack Clim. są oferowane w dwóch długościach (4,78 m i 5,18 m), natomiast Nowy Trafic Passenger Lux jest dostępny w jednej długości (4,78 m). Te mogące pomieścić do 9 pasażerów pojazdy (8 pasażerów w przypadku Nowego Trafic’a Passengera Lux) zastąpią dotychczasowe wersje Kombi i Minibus. Są one przeznaczone przede wszystkim dla klientów instytucjonalnych, a także rodzin wielodzietnych, pragnących sprawić sobie pojazd zbliżony do modeli jednobryłowych, oferujący jednak większą ilość miejsca. Nowy Trafic Génération wyróżnia się wieloma możliwościami kształtowania wnętrza. Dzięki dającej się przekształcić w łóżko kanapie, licznym schowkom i składanemu stolikowi stanowi idealne rozwiązanie dla osób poszukujących pojazdu rekreacyjnego, nadającego się równocześnie do codziennego użytku.
Sylwetka Nowego Trafic’a Passengera i Nowego Trafic’a Génération jest dziełem Dyrekcji Designu Przemysłowego Renault, natomiast projekt techniczny powstał w Dziale Inżynierii Dyrekcji Pojazdów Dostawczych Renault w podparyskim regionie Villiers-Saint-Frédéric. Nowy Trafic Passenger jest produkowany w zakładach w Luton w Wielkiej Brytanii (GM) oraz w zakładach w Barcelonie w Hiszpanii (Nissan). Produkcja układu jezdnego Nowego Trafic’a Génération odbywa się równolegle z produkcją Nowego Trafic’a Passengera wyłącznie w zakładach w Barcelonie, natomiast nadwozie produkowane jest we współpracy z francuskim producentem zabudów Gruau, w znajdującym się w pobliżu i przeznaczonym wyłącznie dla tej wysokiej klasy pojazdów zakładzie.
autor: Bstok.pl
Źródło Renault

Reklama