Reklama

Tenis stołowy. Chinka w Dojlidach

On Sie 1, 2019

19-letnia Yuhan Ma będzie reprezentować barwy beniaminka ekstraklasy kobiet – Dojlid Białystok. Nasz zespół sezon w elicie rozpocznie 14 września, od starcia z mistrzem kraju – Siarką Tarnobrzeg.

– Yuhan Ma to taka damska wersja Yongyina Li. Jest leworęczna, dysponuje bardzo dobrym serwisem i atakiem. Dotychczas grała w pierwszej lidze chińskiej, co wystawia jej jak najlepsze świadectwo. U nas będzie występować rzadziej, ale w kilku meczach na pewno pojawi się i pomoże drużynie w osiągnięciu celu, jakim jest utrzymanie się w ekstraklasie – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Wcześniej nasz klub pozyskał jedną z najlepszych polskich tenisistek – Katarzynę Grzybowską-Franc, która niedawno urodziła syna.

– Wszystko przebiegło wspaniale i nasza zawodniczka wróciła już do wagi sprzed ciąży. To bardzo ambitna tenisistka, która mimo bogatej kolekcji sukcesów chce jeszcze wiele osiągnąć i z pewnością będzie bardzo mocnym punktem Dojlid – zaznacza menadżer naszego klubu.

Szansę w ekstraklasowych meczach dostaną też nasze reprezentantki, które wywalczył awans – Daria Kisiel, Julia Jackowska i Michalina Górska. A cała kadra Dojlid wygląda następująco:

– Julia Filipowicz

– Michalina Górska

– Katarzyna Grzybowska-Franc

– Julia Jackowska

– Alicja Jarkowska

– Daria Kisiel

– Julia Łacka

– Yuhan Ma

– Weronika Mielnicka

– Walka o utrzymanie się zapowiada się bardzo emocjonująco. Wzmocniły się pozostałe drużyny z naszego regionu – ATS Białystok i AZS Łomża, które śmiało mogą myśleć o pozostaniu w ekstraklasie. Zamieszane w walkę może być też kilka innych ekip. Sam jestem ciekaw, jak przebiegać będą rozgrywki – kończy Piotr Anchim.

Źródło: uksdojlidy.pl