Reklama

TenderHut finalistą w globalnym konkursie Microsoft Partner of The Year 

Spółka TenderHut, drugi rok z rzędu, została wyróżniona w kategorii Mixed Reality, w ogólnoświatowym konkursie Microsoft Partner of The Year. Z uznaniem kapituły konkursu spotkało się rozwiązanie Holo4Labs wdrażane w największych laboratoriach badawczych na świecie. 

Rozwiązanie Holo4Labs – spółki należącej do Grupy TenderHut, zostało wyróżnione przez giganta z Redmond spośród 3,900 zgłoszeń z całego świata. Doroczne nagrody od Microsoft przyznawane są firmom wykazującym się innowacją w wykorzystaniu rozwiązań opartych o ich technologię. W tym roku finalistów i laureatów z ponad 100 krajów wybrano w 58 kategoriach. 

– Gdy w 2021 roku odbieraliśmy nagrodę Partner of The Year w kategorii Mixed Reality, ktoś mógł powiedzieć, że przez zbieg okoliczności firma z Polski znalazła się na podium konkursu stworzonego przez korporację, która współtworzyła technologię mieszanej rzeczywistości. Dziś już nie da się mówić o przypadku. O ile o zeszłorocznym tytule myśleliśmy w kategoriach zwycięstwa, to wiem, że docenienie naszych działań drugi raz z rzędu jest niezaprzeczalnym potwierdzeniem, że jesteśmy jednym z liderów mixed reality na świecie. Nie osiadamy na laurach. Jako lider musimy stale potwierdzać swoją pozycję poprzez tworzenie innowacji i wspieranie naszych klientów w ich cyfrowej drodze – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut SA. 

W minionym roku spółki Grupy TenderHut, zaangażowane w rozwój technologii Mixed Reality  czyli Holo4Labs oraz Holo4Med, realizowały wiele nowych projektów, wspierających cyfrową transformację światowych laboratoriów przemysłowych i farmaceutycznych, a także pomagały walczyć z Covid19 i leczyć nowotwory. – Docenienie przez Microsoft pracy, jaką wykonaliśmy w ciągu tego roku, jest dla nas szczególnym wyróżnieniem i przykładem tego jak dostawca usług wspiera innowacje swoich partnerów. To ogromny sukces, na który pracowały także spółki z Grupy TenderHut. Podziękowania należą się zespołowi SoftwareHut, który stanowi zaplecze programistyczne oraz ExtraHut odpowiadającemu za User Interface i User Experience naszych interaktywnych hologramów – podkreśla Karol Kujawa, CTO Holo4Labs. 

Technologia rozwijana przez zespół Holo4Labs umożliwia m.in. digitalizację pracy laboranta, oszczędność czasu i zwiększenie bezpieczeństwa pracy w laboratorium. Informacje systemowe w postaci hologramów wyświetlane są za pomocą gogli Microsoft HoloLens 2 przed oczami badacza. To rozwiązanie „uwalnia laboranta” od myszy i klawiatury, pozwalając mu skupić się na prowadzeniu procedury badawczej. Dzięki oprogramowaniu Holo4Labs możliwe jest odejście od papierowych notatek i analogowych procedur na rzecz wirtualnego wsparcia procesu badawczego, co bezpośrednio zmniejsza ryzyko błędów. Holo4Labs niedawno podpisał umowę o globalnej współpracy z LabVantage Solutions, jednym z największych na świecie dostawców laboratoryjnego oprogramowania informatycznego.

Reklama