Reklama

Telefon wsparcia dla uczniów

Od dziś (24 maja) od godz. 12.00 białostoccy uczniowie ze swoimi problemami związanymi z powrotem do nauki stacjonarnej mogą korzystać z telefonu wparcia. Młodzież uzyska wsparcie psychologów i pedagogów.  

„Dzwoń, nie jesteś sam” to akcja, której celem jest zapewnienie pomocy dzieciom i młodzieży z białostockich szkół. Uczniowie od kilkunastu miesięcy muszą mierzyć się z bardzo dla nich trudnymi wyzwaniami i problemami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Wielomiesięczne zamknięcie szkół, konieczność uczenia się w sposób zdalny, pozbawienie codziennego kontaktu z rówieśnikami, lęk i niepewność powodują, że uczniowie są pełni obaw przed powrotem do szkół.

– Dziś w naszym mieście rozpoczynamy akcję „Dzwoń, nie jesteś sam”. Uczniowie, którzy mają trudności w odnalezieniu się w szkole po nauce zdalnej, mogą skorzystać z pomocy telefonicznej. Telefony będą obsługiwane przez psychologów i pedagogów pracujących z uczniami na co dzień w białostockich szkołach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Uczniowie, którzy potrzebują rozmowy, wsparcia pedagogicznego, mogą dzwonić na numery telefonu: 519 570 006 i 519 570 008. Specjaliści będą dyżurować od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godzin. 12.00-18.00. Osoby dzwoniące pozostaną anonimowe. Telefon będzie funkcjonował do końca roku szkolnego 2020/2021. Usługa jest bezpłatna.

Nie jest to telefon ratunkowy, ani telefon wsparcia do zgłaszania sytuacji kryzysowych. Jeśli sprawa wymaga natychmiastowej interwencji – należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Warto wiedzieć, że telefon wsparcia to jedno z działań Miasta Białystok wspierających białostoczan po powrocie do nauki stacjonarnej.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama

Reklama