Reklama

Taneczny karnawał

  Białystok jest prawdziwą wylęgarnią tanecznych talentów. W naszym mieście działa kilkanaście liczących się w Polsce i Europie zespołów tańca młodzieżowego i współczesnego. Organizowany po raz 15 przez WOAK przegląd przyciągnął tancerzy z regionu i z zagranicy.

  W finałowym koncercie 15 Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Tanecznych Karnawał 2007 wzięło udział 18 grup z kraju i zagranicy. Białostocka publiczność z największym entuzjazmem przyjmowała oczywiście krajan, ale aplauz na widowni jest w pełni uzasadniony. Białostockie grupy z powodzeniem reprezentują Polskę na mistrzostwach Europy czy nawet Świata.

  Sukcesy młodych tancerzy są oczywiście następstwem wytęzonej pracy instruktorów, którzy w stolicy województwa mają okazję do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. Także przy okazji tego przeglądu zorganizowano cykl warsztatów. Wypełniona po brzegi sala Teatru Dramatycznego dowodzi, że taniec potrafi budzić wielkie emocje.

https://www.bstok.pl/up/news/1069_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1069_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1069_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1069_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1069_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1069_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1069_7.jpg

Reklama