Szybszy Passat

Nowy Passat GTI będzie 'usportowioną’ wersją popularnego w naszym kraju samochodu, który najprawdopodobniej dołączy do sportowego zestawienia modeli z Wolfsburga.
Po obu stronach zderzaka zostały zamontowane powiększone wloty powietrza. Zmodyfikowano zderzak, który został przedłużony oraz zamontowano w niego grill wykonany z siatki tuningowej. W lusterkach zamontowano kierunkowskazy, które usportowiają model.
Auto osadzono na osiemnastocalowych felgach z lekkiego stopu, które wykończono tytanem i chromem. Dla ulepszenia właściwości jezdnych zmieniono nieco ustawienia zawieszenia, przez co jest ono teraz obniżone o jakieś 25 milimetrów. Z tyłu samochód wyposażono w nowy zderzak, a pod nim zamontowano parę rur wydechowych.
Wygląd zewnętrzny samochodu został zainspirowany przez koncepcyjne samochody R-GT, a po raz pierwszy Passat w tej odsłonie został pokazany podczas zeszłorocznych targów tuningowych SEMA w Las Vegas. Pojazd był wtedy wyposażony w jednostkę napędową o pojemności 3,2 litra generującą moc prawie pięciuset koni mechanicznych.
Powstał samochód, ale niestety niewiadomo kiedy pojawi się w sprzedaży seryjnej.
autor: Bstok.pl
Źródło Auto Express

Reklama