Reklama

Szybki i tani transport nietypowych rzeczy

Dziś przez Internet kupimy i sprzedamy niemal wszystko. Stara kanapa, samochód czy skuter – łatwo nabyć je przez Internet, gorzej z transportem, szczególnie rzeczy wielkogabarytowych. Co zrobić, kiedy odbiór osobisty nie wchodzi w grę? Poszukać lepszego rozwiązania! Niezależnie od rodzaju czy wielkości przesyłki, szybko i tanio przewieziesz ją z Clicktrans. To serwis dający dostęp do tysięcy przewoźników, którzy rywalizują o Twoje zlecenie.

Każdy z nas potrzebuje kiedyś przewieźć coś mniej lub bardziej nietypowego. Może to być paczka z ubraniami dla rodziny, stara sofa sprzedana na OLX, przeprowadzka całego domu albo samochód na lawecie. Jak zrobić to szybko i tanio? Wystarczy wystawić ogłoszenie w Clicktrans.pl – na internetowej platformie, gdzie szybko znajdziesz przewoźnika. Osoba potrzebująca transportu publikuje ogłoszenie, a to przewoźnicy w otwartej aukcji proponują wyceny i rywalizują o zlecenie. Korzysta na tym osoba zlecająca transport, ponieważ jest on często tańszy o 60% od cen rynkowych.

Jak zlecić transport w Clicktrans

W Clicktrans każdy może opublikować przesyłkę – zarówno osoba prywatna, jak i firma. Wystawienie ogłoszenia nie trwa dłużej niż 5 minut i jest bezpłatne. W ogłoszeniu należy podać informacje o przesyłce, miejsce odbioru i dostarczenia oraz terminy nadania. Można zamieścić zdjęcie, aby wyróżnić swoje ogłoszenie. Trafia ono do tysięcy przewoźników z całej Europy, którzy często jadą w tym samym kierunku i chcą przyjąć to zlecenie przy okazji, ponieważ mają w samochodzie miejsce na dodatkowy ładunek. To korzystna opcja dla dwóch stron – transport jest tańszy i na dodatek bardziej ekologiczny, bo przewoźnik nie wraca pustym samochodem. Dzięki Clicktrans przewoźnik może zdobyć zlecenia ”po drodze”.

Bezpieczny transport

Przewoźnicy Clicktrans specjalizują się w przewozie najróżniejszych rzeczy, dlatego podejmą niemal każde zlecenie, niezależnie od wielkości czy liczby przewożonych przesyłek. Szczególnie popularny w serwisie jest transport samochodów, motocykli, mebli, a także przeprowadzki. Przewóz rzeczy jest możliwy zarówno na terenie kraju, jak i w całej Europie. Zresztą polski serwis rozwinął już zagraniczne strony dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec. Przewoźnicy są weryfikowani, zanim dołączą do bazy Clicktrans. Osoba zlecająca transport może sprawdzić opinie odnośnie przewoźnika, które wystawiają inni użytkownicy. To sprawia, że transport z Clicktrans jest znacznie bezpieczniejszy niż przekazanie swojego dobytku nieznanej firmie znalezionej w Internecie, której kompetencje nie zostały zweryfikowane.

Jak przewieźć coś nietypowego

Po wyborze firmy transportowej następnym krokiem jest przygotowanie przesyłki do transportu. Nie jest to proste, gdy przewozimy delikatne bądź wartościowe rzeczy, np. sprzęty AGD, porcelanę czy elektronikę. Sporo informacji odnośnie bezpiecznego pakowania przesyłek można znaleźć na blogu transportowym, który jest pełen porad dla osób planujących transport najróżniejszych rzeczy: od instrumentów po maszyny przemysłowe.