Sztyblety – Stylowe męskie buty na zimę

Sztyblety – stylowe męskie buty na zimę, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Sztyblety to podstawa kapsułowej szafy ze względu na swój uniwersalny charakter, a także możliwość dopasowania do wielu stylizacji.

Jak nosić męskie sztyblety?

Nowoczesne sztyblety męskie to bardzo uniwersalny rodzaj obuwia. Sztyblety zachwycają jednak nie tylko uniwersalnością, lecz także eleganckim wykończeniem. Dlatego pasują do niemalże wszystkich stylizacji męskich. Natomiast od wielu lat są podstawą bazy do jesiennych zestawów. Najczęściej sztyblety męskie to obuwie skórzane sięgające za kostkę. Ich charakterystycznym elementem są elastyczne gumki, które znajdują się po bokach. Ich zadaniem jest ułatwianie zakładania butów na stopę oraz ich zdejmowania. W ten sposób eliminuje się konieczność zastosowania zamka błyskawicznego. Ponadto cechą charakterystyczną sztybletów są zaokrąglone czubki, przez co obuwie to ma jeszcze bardziej elegancki charakter. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości męskich butów nie posiadają sznurowadeł, ani nawet zamka. Jest to rozwiązanie wygodne oraz bardzo stylowe. Początkowo sztyblety znane były jako buty jeździeckie. Umożliwiały właściwe ułożenie nogi w czasie jazdy konnej oraz stanowiły ochronę przed otarciami. Natomiast do mody popularnej wtargnęły w latach 50 XX wieku. Stały się wówczas alternatywą dla trzewików. Na początku sztyblety skórzane były wykorzystywane przez wyższe sfery społeczne, przede wszystkim ze względu na ich cenę. Współcześnie sztyblety dostępne są w bardzo wielu atrakcyjnych cenach. CCC gwarantuje bardzo obszerny asortyment, w tym również sztyblety męskie. Produkty CCC kupić można stacjonarnie lub za pośrednictwem sklepu internetowego: https://ccc.eu/pl/meskie/buty/sztyblety Dlatego dostęp do tego typu obuwia stał się bardzo prosty. Sztyblety spotkać można w klasycznych wariantach skórzanych, lecz także we wzorach, kwiatach oraz egzotycznych printach. Bardzo często męskie warianty sztybletów posiadają kolorowe podeszwy. Dostępne jest również obuwie z kolorowymi gumkami po bokach, które mogą sprawić, że stylizacja stanie się bardziej ekstrawagancka.

Uniwersalne sztyblety męskie

Sztyblety męskie idealnie pasują do stylizacji eleganckich. Można założyć je na przykład do jesiennych garniturów. Niezależnie od tego, czy będą to sztyblety skórzane czy zamszowe – idealnie komponują z wełną oraz flanelą. Co więcej, skórzane obuwie w przeciwieństwie do tradycyjnych butów garniturowych mogą wprowadzić do stylizacji nieco casualowego charakteru. Dzięki temu garnitur stanie się nieco mniej formalny, natomiast cała stylizacja będzie bardzo wygodna. W stylu smart casual doskonałym zestawieniem będą także męskie sztyblety wraz z bawełnianymi spodniami, ale również marynarką w kratę oraz z koszulą. Jest to zestaw, do którego dobrać można również krawat. Natomiast istnieje duża dowolność kwestii koloru marynarki, która może być przykładowo granatowa, bordowa lub nawet w ekstrawaganckie wzory. Istotnym elementem w zakresie eksploatacji sztybletów jest ich odpowiednia pielęgnacja. Bardzo ważne są zabiegi impregnacji przy wykorzystaniu specjalnych past lub wosku. Natomiast buty zamszowe należy czyścić za pomocą specjalistycznych produktów oraz regularnie usuwać z nich kurz i zabrudzenia. Męskie sztyblety wysokiej jakości mogą być wykorzystywane przez wiele lat, dlatego warto zainwestować w ich jakość, aby nie zużyły się po krótkim czasie. Najbardziej uniwersalnym wyborem będą czarne sztyblety męskie, jednak brązowe sztyblety również będą trafionym wyborem. Wszystko zależy zatem od charakterystyki oraz indywidualnych predyspozycji modowych.