Reklama

Szpital psychiatryczny w Choroszczy laureatem gali Symbol 2023

Spośród 300 placówek medycznych nominowanych do tej prestiżowej nagrody tylko trzy otrzymały tytuł Symbolu Nowoczesnej Opieki Medycznej. Jednym z wyróżnionych ośrodków został Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr St. Deresza w Choroszczy. W poniedziałek, 20 listopada, Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za obszar zdrowia, oficjalnie pogratulował dyrektorowi placówki Krzysztofowi Szewelukowi tego osiągnięcia.


– Cieszę się, że szpital w Choroszczy otrzymał tak prestiżową i poważną nagrodę. Kapituła konkursu doceniła, że jest on miejscem otwartym na inwestycje i nowocześnie wyposażonym – mówił Marek Malinowski. – Jako Województwo Podlaskie niezmiennie wspieramy finansowo wszystkie realizowane tam projekty. Jestem zadowolony także i z tego, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Jak zaznaczył dyrektor placówki Krzysztof Szeweluk, otrzymana nagroda jest potwierdzeniem tego, że szpital ciągle się rozwija, stale wprowadzając nowoczesne rozwiązania z zakresu psychiatrii zarówno te oparte na technologiach, jak i te związane z personelem i jego podejściem do pacjenta.

– Mimo wyróżnienia nie zamierzamy spoczywać na laurach. Już w najbliższej przyszłości otworzymy w szpitalu kuchnię centralną, a jeśli chodzi o działalność leczniczą, to planujemy rozszerzenie centrów zdrowia psychicznego o powiat sokólski, czy też o powiat wysokomazowiecki – powiedział.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama