Szósta runda Mistrzostw Polski

W dniach 25-26 sierpnia na Torze Kielce rozegrana została szósta runda eliminacji w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2006. „Tor wyścigowy w Kielcach jest bardzo specyficznym obiektem; wymaga bowiem także umiejętności rajdowych. Dodatkowo każdy przejazd należy jechać równym torem.
Mimo zapowiadanych opadów deszczu, dwa sobotnie wyścigi o Grand Prix Polski rozegrane zostały na suchej nawierzchni. W tych warunkach w Kielcach ponownie bezkonkurencyjny okazał się kierowca Porsche – Maciej Stańco, który odniósł dwa zasłużone zwycięstwa. Dwukrotnie na drugim stopniu podium stanął drugi kierowca Porsche – Robert Lukas. Na trzecim miejscu w punktacji ogólnej oba wyścigi ukończyli natomiast zawodnicy startujący w barwach SEAT Sport Polska. Tym samym Leon-y okazały się najszybsze w klasie H-3500. Zwycięstwami w tej klasie pojemnościowej wymienili się w Kielcach: Robert Kisiel oraz Łukasz Kotarba.
Kisiel, najszybszy po piątkowych treningach czasowych w pierwszym biegu nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa i z przewagą ponad ośmiu sekund triumfował nad drugim kierowcą SEAT-a Marcinem Gładyszem. „Z rundy na rundę na starcie wyścigów o Grand Prix Polski pojawiają się nowe SEAT-y. Tym samym wyraźnie zwiększa się konkurencja. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ lubię jeździć w grupie i w bezpośrednim kontakcie; moim zdaniem to kwintesencja wyścigów. Dzisiaj bardzo dobrze spisał się Kotarba. Obaj poprawiliśmy czasy z treningu oficjalnego o ponad sekundę” – powiedział po pierwszym biegu Kisiel. Trzecim zawodnikiem, który stanął na podium w klasie H-3500 był wspomniany wyżej Kotarba, dla którego był to dopiero drugi występ za kierownicą SEAT-a Leona Supercopa w sprincie.
SEAT-y Leon Supercopa odegrały również czołowe role w drugim biegu. Z pole position wystartował Kotarba, który mimo zaciekłych ataków ze strony Kisiela nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa. „Bardzo cieszy mnie fakt pokonania tak dobrego zawodnika
autor: Bstok.pl