Reklama

Szkolenie motycklistów

Szkolenie motycklistów

Data publikacji 22.05.2024

Policjanci z drogówki doskonalili umiejętność jazdy motocyklem. Na Torze Białystok doskonalili różnie techniki jazdy, w tym możliwości uniknięcia niekontrolowanych sytuacji związanych z zachowaniem motocykla na drodze. Główny nacisk kładziony był na manewrowanie i awaryjne hamowanie podczas jazdy jednośladem.

Motocykle w Policji stanowią istotne wsparcie dla służby w ruchu drogowym. Duża mobilność i skuteczność jednośladów pozwala osiągać wymierne efekty w zwalczaniu „piractwa drogowego”. Funkcjonariusze pełniący służbę na motocyklistach to zarówno doświadczeni policjanci, jak i sprawni kierowcy, którzy stale podnoszą swoje umiejętności.


Na Torze Białystok odbyło się szkolenie, podczas którego policyjni motocykliści doskonalili swoje umiejętności. Prowadzącym przedsięwzięcie był instruktor nauki jazdy i właściciel ośrodka szkolenia „Rzońca”, który na początku przekazał uczestnikom teoretyczne zagadnienia z zakresu budowy i zachowania się motocykla podczas jazdy i następnie przeszedł do części praktycznej, czyli do jazdy po torze. Spotkanie to miało na celu poprawienie techniki jazdy, w tym możliwości uniknięcia niekontrolowanych sytuacji związanych z zachowaniem motocykla na drodze. Główny nacisk kładziony był na manewrowanie i awaryjne hamowanie podczas jazdy jednośladem. W szkoleniu zorganizowanym przez WORD Białystok wzięło udział 14 funkcjonariuszy ruchu drogowego z garnizonu podlaskiego.Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama