Reklama

Szkoła Podstawowa nr 21 w Białymstoku z jubileuszem istnienia

Szkoła Podstawowa nr 21 w Białymstoku świętuje 60-lecie istnienia i 15-lecie nadania szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji dziś (21 listopada) odbyły się w placówce przy ul. Polowej uroczystości z udziałem uczniów, nauczycieli oraz władz samorządowych.

Obchody święta szkoły rozpoczęły się 20 listopada o godz. 10.00 nabożeństwem w cerkwi pw. Zaśnięcia NMP. Natomiast dziś o godz. 11.00 odbyła się msza w kościele pw. Św. Rafała Kalinowskiego. Uroczyste spotkanie w szkole rozpoczęło o godz. 12.00. Goście wysłuchali okolicznościowych przemówień, a następnie obejrzeli spektakl „Zachowane w pamięci, zachowane w sercu” przygotowany przez szkolną grupę teatralną Zakręceni.

– Jubileusz 60-lecia to święto tych wszystkich, którzy byli i są związani ze szkołą nr 21. Dziś uroczyście obchodzi tę rocznicę nie tylko dyrekcja, nauczyciele i pracownicy administracji, ale także dawni i obecni uczniowie. Wszystkim, których łączy to miejsce i czas tu spędzony, życzę sukcesów na dalszej drodze edukacji i kariery zawodowej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Szkoła Podstawowa nr 21 w Białymstoku powstała w 1958 r. Dziesięć lat później placówka przeniosła się do nowego budynku przy ul. Polowej, gdzie istnieje do dziś. W latach 90-tych i późniejszych była rozbudowywana i modernizowana. Powstał tam m.in. nowy budynek dydaktyczny, obiekt sportowy, kompleks boisk i bieżni oraz Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Od 15 listopada 2003 r. szkoła ma swojego patrona, którym został Marszałek Józef Piłsudski.

Źródło Urząd Miejski Białystok