Reklama

Szersza i równa – droga nr 648

Wyremontowany odcinek to fragment tzw. dużej obwodnicy Łomży. Droga była często wykorzystywana przez turystów podróżujących z Warszawy na Mazury. Zmodernizowana trasa oznacza również duże udogodnienia dla ruchu lokalnego.

– Remont tej drogi to nie tylko przykład, że zarząd województwa dotrzymuje słowa danego przed wyborami, ale także przykład bardzo efektywnej pracy planistów i drogowców, którzy przy tym remoncie pracowali – mówił podczas spotkania wicemarszałek Marek Olbryś. – Dzięki zaangażowaniu zarówno Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, jak i wykonawcy robót, remont udało się przeprowadzić w niespełna trzy miesiące. Zostały uporządkowane pobocza, wymienione trzy warstwy jezdni, w ramach prac wykonano niewielki most na lokalnej rzece, zrobiono kilkadziesiąt przepustów i zjazdów na posesje.

 

– To była bardzo niebezpieczna droga, wąska ze zniszczonymi poboczami – mówił burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka.

Wtórowali mu mieszkańcy, którzy przekonują, że każdy dzień życia przed remontem drogi przynosił niebezpieczne sytuacja zagrażające życiu i zdrowiu.

Droga została poszerzona, pojawiło się nowe oznakowanie zarówno w postaci znaków drogowych jak i poziomych oznaczeń. Zmodernizowany fragment to ponad 5,5 km odcinek drogi 648 Miastkowo – Nowogród – Morgowniki – Korzeniste – Stawiski – Przytuły. Koszt remontu tego odcinka to prawie 5 mln zł.

tekst i fot.: Mariusz Rytel
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama