Reklama

Szanse reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024

Piłkarze reprezentacji Polski nie będą mieli długiego odpoczynku po Mistrzostwach Świata. Już w marcu 2023 roku czekają ich kolejne mecze o stawkę, bowiem ruszają eliminacje do Mistrzostw Europy. Turniej ten w 2024 roku zostanie rozegrany na boiskach naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy będą gospodarzem Euro po raz trzeci w historii. Czy Polacy się zakwalifikują, a jeśli tak, to na co możemy liczyć? Czy nawiążemy do pięknych czasów Adama Nawałki?

Jakie są szanse Polski w eliminacjach Euro 2024?

Reprezentacja Polski ma za sobą stosunkowo udany Mundial. Z jednej strony, biało-czerwoni osiągnęli historyczny wynik, awansując po raz pierwszy od 36 lat do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Z drugiej, nasza gra, delikatnie mówiąc nie zachwyciła. Stąd też Cezary Kulesza zdecydował się zwolnić Czesława Michniewicza, a szansę dostanie nowy selekcjoner.

Nowy selekcjoner ma za zadanie nie tylko awansować na Mistrzostwa Europy 2024, ale też sprawić, że biało-czerwoni zaczną grać atrakcyjniej i odbudują zaufanie do kibiców. Choć nowy selekcjoner nie będzie miał zbyt długiego czasu na eksperymenty, to trzeba też przyznać, że Polska trafiła na stosunkowo łatwą grupę eliminacyjną.

Wszyscy, którzy chcąc obstawiać, czy nasi awansują na Euro 2024, mogą skorzystać z przygotowanej propozycji przez bukmachera Superbet. Polacy trafili do eliminacyjnej grupy z Czechami, Albanią, Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Biało-czerwoni są wyraźnym faworytem w oczach ekspertów, a za naszego najtrudniejszego rywala uważa się Czechów. Eksperci sugerują też uważać na Albanię, a pozostałe ekipy traktowane są w kategoriach formalności. Choć oczywiście, nie można nikogo lekceważyć, by uniknąć przykrej niespodzianki.

Polacy po raz pierwszy na Mistrzostwach Europy grali w 2008 roku i od tego czasu, kwalifikujemy się na każdy turniej. W międzyczasie byliśmy też gospodarzami Euro na spółkę z Ukrainą. Liczymy, że i tym razem, zobaczymy biało-czerwonych na najważniejszym reprezentacyjnym turnieju Starego Kontynentu. Co ciekawe tylko raz, w 2016 roku za kadencji Adama Nawałki udało nam się wyjść z grupy. Jeżeli więc awans na Euro 2024 stanie się faktem, liczymy, że nie zakończymy rywalizacji na fazie grupowej.

Kiedy gra Polska w eliminacjach Euro 2024?

Eliminacje Euro 2024 rozpoczną się dla Polaków 24 marca, meczem z Czechami. Trzy dni później zagramy z Albanią, a na następną serię spotkań przyjdzie nam czekać do czerwca. Poniżej sprawdzisz kompletny terminarz meczów reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2024.

  • Czechy – Polska, 23 marca 2023
  • Polska – Albania, 27 marca 2023
  • Mołdawia – Polska, 20 czerwca 2023
  • Polska – Wyspy Owcze, 7 września 2023
  • Albania – Polska, 10 września 2023
  • Wyspy Owcze – Polska, 12 października 2023
  • Polska – Mołdawia, 15 października 2023
  • Polska – Czechy, 17 listopada 2023

W Mistrzostwach Europy w 2024 roku wezmą udział 24 drużyny. Niemcy jako gospodarz mają zapewniony udział. Z grup eliminacyjnych awansują po 2 najlepsze reprezentacje, a dodatkowe 3 miejsca zostaną przyznane drogą baraży. Mówiąc szczerze, trudno wyobrazić sobie, żeby Polska nie pojechała na Euro 2024. Raz, że mamy stosunkowo łatwą grupę, a dwa, na turniej pojedzie tak wiele drużyn, że wstydem byłoby nie zagrać na Mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech.

Reklama