Reklama

Szansa na zaśpiewanie z zespołem Mazowsze!

To już ostatnie, przedfinałowe przesłuchania uczestników konkursu wokalnego im. St. Jopka z województw podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Podlaski Instytut Kultury zaprasza wszystkich, którzy lubią piosenki Mazowsza i chcą wesprzeć uczestników konkursu brawami. Piątek 17 marca, godz. 11., Spodki PIK. Wstęp wolny!


Jury złożone z artystów z zespołu Mazowsze wysłucha 18 osób w czterech kategoriach wiekowych, w tym sześciorga dzieci, czterech osób z kategorii młodzież, czterech w wieku od 20 do 25 lat oraz czterech w wieku powyżej 26 lat.

Uczestnicy konkursu przyjadą z Białegostoku, Augustowa, Suwałk, Kolna, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Dobrego Miasta oraz Mrągowa. Laureaci tego etapu wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w październiku, w siedzibie Mazowsza w Otrębusach. 

Osoby, które znajdą się w finale, otrzymają nagrody i wystąpią na gali razem z zespołem Mazowsze. Pierwsza nagroda to 10 tys. zł, druga – 7 tys. zł i trzecia – 5 tys. zł. Nagrody pieniężne zostaną przyznane w każdej kategorii wiekowej i będą wręczone podczas finału w Otrębusach. Organizator przewiduje również przyznanie Nagrody Publiczności w wysokości 5 tys. zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama