Reklama

Szansa na rozwój

  Wysoka frekwencja i wysokie zwycięstwo w referendum jest ważne nie tylko dla Podlasia, ale dla całej Polski zapewniał Marszałek Sejmu Ludwik Dorn w Pałacu Branickich, siedzibie wiodącej Akademii Medycznej w Polsce.

  Jeśli obwodnicę zgodną z planami zagospodarowania i wymogami przyrody uda sie zablokować, stanąć może ponad 100 podobnych inwestycji przypomniał Ludwik Dorn. Obwodnica Augustowa i cały projekt Via Baltica mają przecież nie tylko kluczowe znaczenie dla Podlasia, ale całej Polski. „Litwa, Łotwa i Estonia swój rozwój gospodarczy zawdzięczają także dzięki rozwojowi transportu. To referendum jest istotnym elelementem w bitwie o rozwój, znaczenie, modernizację i pozycję Polski na tle innych państw europejskich. To decyzja w interesie całego kraju. To nie partyjny, ale propaństwowy apel o udział i głosowanie za obwodnicą. To ma znaczenie dla komisji europejskiej i całej struktury politycznej Unii, że za rządem murem stoją ciała parlamentarne, samorządy i ludzie. I to będzie bardzo mocny argument w Brukseli” z przekonaniem zapewniał Marszałek Sejmu RP.

  Na spotkaniu z Ludwikiem Dornem nie mogło zabraknąć liderów list PiS w przedterminowych wyborach do Sejmiku. Dariusz Piontkowski, Andrzej Zaman, Marek Komorowski i Marek Olbryś z wyraźną satysfakcją usłyszeli, że W nasz region warto inwestować. „Mieszkają tu i pracują wartościowi ludzie, zdolni i pracowici i jest najlepszy Wydział Lekarski w Polsce. Dlatego potrzebujemy na poziomie województwa, samorządu, ludzi, którzy wierzą w to województwo i współobywateli i potrafią wykorzystać szansę” powiedział Marszałek Sejmu RP Ludwik Dorn. https://www.bstok.pl/up/news/1201_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1201_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1201_3.jpg

Reklama