Reklama

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Kolejni nielegalni migranci i zatrzymany kurier

Największa grupa nielegalnych migrantów licząca piętnaście osób ujawniona została przez patrole z  Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych.  Siedmiu cudzoziemców nielegalnie przekroczyło granicę w  rejonie Placówki SG w  Czeremsze, pięciu Michałowa i czterech Narewki.

 Do niebezpiecznego zdarzenia doszło około 14:30 na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych. Białoruscy żołnierze rzucali w stronę polskich patroli gałęziami, po czym tymczasową barierę przykryli kładką, która miała cudzoziemcom umożliwić pokonanie  granicy. Polskie służby po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i  do sforsowania granicy nie doszło.    

Około godziny 19:00 w miejscowości Szymki wspólny patrol Straży Granicznej i Straży Leśnej zatrzymał do kontroli osobową toyotę na warszawskich tablicach rejestracyjnych. Kierujący 38- letni obywatel Ukrainy przyznał się w trakcie rozmowy, iż przyjechał odebrać pięciu nielegalnych migrantów, a za swoją usługę miał otrzymać 1000 euro. W związku z  uzasadnionym podejrzeniem popełnienia czynu zabronionego został on zatrzymany. Trwają dalsze czynności.

Od początku maja br. Straż Graniczna ujawniła już 500 nielegalnych migrantów.

  • Pas drogi granicznej
    Pas drogi granicznej

Reklama

Reklama