Reklama

Sytuacja na granicy polsko – białoruskiej w miniony weekend

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowanych zostało w niedzielę – 110, w sobotę – 42, natomiast w piątek – 57. Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Krynkach 34 cudzoziemców (19 obywateli Syrii, 7 obywateli Ghany, 6 obywateli Afganistanu, 2 obywateli Konga) przedostało się do naszego kraju na pontonach przez rzekę graniczną Świsłocz. Zauważono też grupy cudzoziemców, które podchodziły pod zaporę, lecz na widok polskich patroli osoby wycofywały się w głąb Białorusi. 


Ujawnieni w ciągu minionych trzech dni cudzoziemcy pochodzili między innymi z Syrii, Turcji,  Afganistanu, Iraku, Iranu, Egiptu, Sudanu, Ghany i Konga.


W trakcie minionego weekendu zatrzymano także dwóch kurierów. Funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie zatrzymali obywatela Białorusi, który przewoził trzech obywateli Syrii. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Z kolei po pościgu współdziałający ze Strażą Graniczną funkcjonariusze Policji w Sokółce zatrzymali obywatela Turkmenistanu. Cudzoziemiec przyjechał po odbiór nielegalnych migrantów. 


Od początku 2023 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 86 pomocników i organizatorów  w nielegalnym przekroczeniu granicy.  • Ponton na rzece granicznej Świsłocz
    Ponton na rzece granicznej Świsłocz

  • Ponton na rzece granicznej Świsłocz
    Ponton na rzece granicznej Świsłocz

  • Zabezpieczony ponton
    Zabezpieczony pontonPodlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama