Reklama

Święto szczypiorniaka

Juniorzy młodsi SPR-u Nowe Piekuty, po kapitalnych występach zostali Mistrzami Województwa Podlaskiego. Przed nimi kolejny etap zmagań, ale tym razem na szczeblu ogólnopolskim.

Już w najbliższy weekend, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce odbędą się ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. SPR zagra w grupie G, a jego rywalami będą: PGE VIVE I Kielce, KS Posnania IUKS Jedynka Poznań oraz UKS Krakowiak 85 Kraków.

Cały turniej, ze względu na egzaminy szkolne, zostanie rozegrany w dwa dni. Do Rudki przyjadą najmocniejsze ekipy z największych miast w Polsce. Będzie to doskonałe święto szczypiorniaka.

Podjęliśmy się organizacji tych rozgrywek, ponieważ nasz region potrzebuje promocji tej dyscypliny. Chcemy uświadomić młodzieży, że warto trenować piłkę ręczną. Już drugi raz w naszej krótkiej historii zagramy z największym i najbardziej utytułowanym klubem w Polsce – PGE VIVE Kielce. Jest to ogromne wyzwanie, ale także ukazanie młodym ludziom, że już w wieku młodzieżowym, czy dziecięcym, można rywal ozwać z najlepszymi – mówił prezes SPR-u, Grzegorz Kostro. – Również dla nas, jako organizatora 1/16 Mistrzostw Polski, jest to ważna próba. Takiego turnieju jeszcze u nas nie było. Mamy nadzieję, że z pomocą szkoły, Urzędu Gminy, Starostwu Powiatowemu w Wysokiem Mazowieckiem, Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie i naszych sponsorów, wszystko dopniemy na ostatni guzik – dodał.

Mecze będą rozgrywane na zasadzie „każdy z każdym”. Wobec tego zaplanowano sześć spotkań. Cztery odbędą się w sobotę, a dwa w niedzielę. W niedzielę będzie także zakończenie turnieju i wręczenie nagród.

Zapraszamy wszystkich na te zawody. Wiemy, jak licznie były wypełnione trybuny na meczach seniorów i mamy nadzieję, że przyjdziecie także na nasze. Do zobaczenia! – zachęcał rozgrywający, Kacper Przeździecki.

1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
Lokalizacja:
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce
Termin: 13-14 kwietnia

Harmonogram meczów:

13.04.2019 (sobota):

09:30 PGE VIVE I Kielce – UKS Krakowiak 85 Kraków
11:00 SPR Nowe Piekuty – KS Posnania IUKS Jedynka Poznań

15:30 KS Posnania IUKS Jedynka Poznań – PGE VIVE I Kielce
17:00 SPR Nowe Piekuty – UKS Krakowiak 85 Kraków

14 kwietnia 2019 (niedziela):

09:30 UKS Krakowiak 85 Kraków – KS Posnania IUKS Jedynka Poznań
11:00 SPR Nowe Piekuty – PGE VIVE I Kielce

13:00 Ceremonia zakończenia turnieju