Reklama

Święto Straży Granicznej na placówkach POSG

W powiecie augustowskim i suwalskim uroczystości z okazji 32 rocznicy powołania Straży Granicznej między innymi zorganizowano 17 maja 2023 r. Tego dnia świętowali funkcjonariusze z Placówek SG w Rutce -Tartak, Lipsku, Płaskiej i Augustowie. Uroczystości rozpoczęły się w Placówce SG w Rutce-Tartak o godz. 10.00 mszą świętą w miejscowym kościele, po czym o godzinie 11.00 w hali Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem zaproszonych gości.


Tego samego dnia uroczystości odbyły się w Lipsku. Rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Matki Bożej Anielskiej. Następnie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  odbył się uroczysty apel. W obecności przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, przedstawicieli urzędów, instytucji na co dzień współdziałających z Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej i zaproszonych gości medale, odznaczenia i awanse zostały wręczone funkcjonariuszom z Placówek SG w Lipsku, Augustowie i Płaskiej.


W obu uroczystościach udział wziął Komendant Podlaskiego Oddziału SG. Generał brygady SG Andrzej Jakubaszek pogratulował wszystkim wyróżnionym i jednocześnie podziękował za odpowiedzialną i rzetelną służbę za codzienny trud i gotowość do najwyższych poświęceń.Podlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama