Reklama

Święto squasha w Białymstoku

Jeszcze w tym miesiącu na białostockim Rynku Kościuszki odbędzie się pierwsze i największe w Polsce wydarzenie sportowe związane z coraz powszechniejszą dyscypliną sportową, jaką jest squash. „Krishome Squash Festival 2019” organizowany przez Klub Sportowy Squash Białystok został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta.

Festiwal squasha rozpocznie się 16 lipca o godz. 20 pojedynkiem Piotra Misiło i Filipa Jaroty. Pierwszy zawodnik to rekordzista Guinnessa, który w 2015 r. rozegrał aż 100 meczów w ciągu 18 godzin. Jego przeciwnikiem na korcie będzie 18-latek, który w czerwcu 2019 r. podczas turnieju we Wrocławiu został najmłodszym w historii kraju Mistrzem Polski squasha.

Impreza potrwa do 20 lipca. Podczas festiwalu mieszkańcy mogą liczyć na wiele atrakcji, m.in. możliwość kibicowania zawodnikom z czołówki polskiego squasha, pokazy gry i bezpłatne treningi, konkursy z nagrodami i występy artystyczne.

Centrum Białegostoku latem zawsze tętni życiem. Już w przyszłym tygodniu mieszkańcy będą mogli na Rynku Kościuszki oglądać mecze squasha rozgrywane na najwyższym poziomie. Będzie też okazja do spróbowania własnych sił w squashu na korcie – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Główne punkty programu wydarzenia obejmą „Grand Prix Polish Squash Finals” (rozgrywki najwyższej kategorii w Polsce) oraz „Lipcowy Ogród OPEN – IV Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Squashu”. Najważniejsze mecze będę rozgrywane na szklanym korcie usytuowanym na Rynku Kościuszki. Kort niemieckiej produkcji wykonano z hartowanego szkła, jest pełnowymiarowy, zgodny z wymaganiami Światowej Federacji Squasha. Wydarzenia związane z festiwalem będą też odbywać się w klubie Powersquash.

Krishome Squash Festival to prestiżowe wydarzenie w środowisku squasha. Ta dyscyplina sportowa rozwija się bardzo dynamicznie. W naszym mieście uprawia ją ponad 3 tys. osób i liczba ta wciąż rośnie.

Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie www.squashfestival.com.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok