Reklama

Święto przedszkola nr 30

Przedszkole Samorządowe nr 30 im. Świętego Jana Pawła II „Radosne” w Białymstoku ma już 50 lat. Z tej okazji dziś (20 maja) został zorganizowany jubileusz 50-lecia istnienia placówki i 17. rocznicy nadania jej imienia. Przedszkolaków odwiedził zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Uroczystość w placówce rozpoczęła się o godz. 11. W trakcie tego wydarzenia nie zabrakło występów artystycznych dzieci oraz absolwentów przedszkola, a także przemówień zaproszonych gości. W jubileuszu uczestniczyli wychowankowie, pracownicy placówki, przedstawiciele rady rodziców i zaproszeni goście.

– Pięćdziesiąt lat w życiu przedszkola to długi czas rozwoju, pełen ciężkiej pracy nad opieką i wychowaniem kolejnych pokoleń białostoczan – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Życzę wszystkim pracownikom placówki satysfakcji i sukcesów, a dzieciom jak najlepszych wspomnień z tego okresu.

Przedszkole Samorządowe nr 30 przy ulicy Piastowskiej 1A istnieje od 1972 roku. W październiku 2005 r. placówce uroczyście nadano imię Jana Pawła II. Ponadto jednostka uzyskała nazwę „Radosne”. Biorąc za wzór patrona przedszkole propaguje wartości, które głosił: miłość, dobroć, tolerancję i szacunek do każdego człowieka. Obecnie w placówce funkcjonuje sześć oddziałów, do których uczęszcza 150 dzieci.

Kamila Bogacewicz

Reklama