Światowa premiera Passata Blue Motion

Nowy Passat Blue Motion – żaden samochód tej wielkości nie zużywa mniej paliwa: dokładnie 5,1 litra oleju napędowego. Równie przekonująca jest emisja dwutlenku węgla – 136 g/km. Światowa premiera Passata Blue Motion odbędzie się na genewskim salonie samochodowym.
Oszczędny: Passat Blue Motion zużywa tylko 5,1 litra oleju napędowego i jedzie, jedzie…
Passat Blue Motion może przejechać 1 350 km na jednym zbiorniku paliwa.
Prezentując Passata Blue Motion Volkswagen kontynuuje wprowadzanie wyjątkowo oszczędnych i przyjaznych dla środowiska aut. Jako pierwszy model z serii Blue Motion zadebiutowało latem 2006 roku Polo, które od razu odniosło sukces. Ze względu na duży popyt jego produkcja została trzykrotnie zwiększona. Nazwa „Blue Motion” stała się symbolem jakości, określającym najoszczędniejszą wersję danego modelu.
Passat Blue Motion – limuzyna, zużywa 5,1 litra oleju napędowego na 100 km, Passat Variant Blue Motion 5,2 litra. Jest to doskonała wartość. Obie wersje mogą przejechać na jednym zbiorniku paliwa do 1 350 km. Przy średnim przebiegu rocznym wynoszącym 15 000 km oznacza to tylko 11 wizyt na stacji benzynowej.
Tak niskie zużycie paliwa Volkswagen uzyskał wprowadzając dodatkowe modyfikacje w i tak bardzo wydajnych jednostkach napędowych. W przypadku Passata jest to silnik TDI o mocy 77 kW/ 105KM wyposażony seryjnie w filtr cząstek stałych. Oszczędność w zużyciu paliwa nie została jednak okupiona zmniejszeniem osiągów. Prędkość maksymalna Passata Blue Motion wynosi 193 km/h ( Varianta 190 km/h).
Zasada filozofii Blue Motion: takie połączenie ekonomiczności i osiągów, by jazda samochodem nadal była prawdziwą przyjemnością.
autor: Bstok.pl
źródło: Volkswagen

Reklama