Światowa premiera nowego Mitsubishi Lancera w Detroit

Sportowy sedan Lancer stworzony w studiach projektowych Mitsubishi Motors w Europie i Japonii to samochód w tym samym stylu, co wcześniejsze auta koncepcyjne: Mitsubishi Concept-X i Mitsubishi Concept-Sportback.
Niska i szeroka sylwetka Lancera z długą maską i krótkim bagażnikiem, charakterystycznym „nosem rekina” i eleganckimi, głęboko osadzonymi reflektorami, nadaje nowe znaczenie określeniu sportowy sedan. Wygląd zewnętrzny samochodu łączy dwa ważne dla MMC elementy – nowoczesne japońskie wzornictwo i doświadczenie zdobyte dzięki angażowaniu się w sporty samochodowe przez ostatnie 45 lat.
Nowy Mitsubishi Lancer, który będzie wprowadzany stopniowo na rynki całego świata począwszy od wiosny 2007 r. (w Ameryce Północnej), to samochód rodzinny, którego własności jezdne dorównują wyglądowi zewnętrznemu. Dotyczy to całej gamy nowego Lancera, począwszy od modeli podstawowych (z 110-konnym silnikiem o poj. 1,5 l w Europie), po zupełnie nowego Lancera Evolution, włączając również wersje napędzane silnikiem Diesla (w Europie), odmianę o wysokich osiągach z turbodoładowanym benzynowym silnikiem o poj. 2 l oraz inne warianty silnikowe.
autor: Bstok.pl
Źródło Mitsubishi

Reklama