Światowa premiera konceptu ex_cee’d cabrio

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie koncern Kia zaprezentuje koncept kabrioletu o nazwie ex_cee’d cabrio.
Autorem projektu jest Peter Schreyer, były główny projektant Audi i VW, który na czele światowego działu projektowego Kia stanął we wrześniu 2006 roku.
Do produkcji ex_cee’da cabrio wykorzystana została mierząca 2650 mm płyta podłogowa, która od grudnia minionego roku montowana jest w 5-drzwiowym cee’dzie. Koncept stylistycznie opiera się o sylwetkę modelu cee’d Sporty Hatch, którego produkcja uruchomiona zostanie w słowackiej fabryce w grudniu bieżącego roku. Poza materiałowym, elektrycznie składanym dachem ex-cee’d cabrio charakteryzuje się bardzo dynamicznym, agresywnym wręcz przodem. Jasny lakier nadwozia i czekoladowy kolor miękkiego dachu idealnie współgrają z dwutonową skórzaną tapicerką. Aby nadać autu jeszcze bardziej dynamicznego charakteru ex_cee’da wyposażono w 19-calowe obręcze z lekkich stopów.
Agresywny stylistycznie ex_cee’d cabrio posłuży firmie Kia Motors do wysondowania opinii konsumentów a zebrane doświadczenie i uwagi od potencjalnych klientów zaowocują w przyszłości nowymi rozwiązaniami w samochodach firmy Kia.
autor: T.K.
źródło: Kia

Reklama