Suzuki SX4 dotarł do Polski

Nowy model Suzuki – SX4, to charakterystyczny 5-drzwiowy hatchback, łączący cechy sportowego auta kompaktowego, którego przykładem jest Swift, z zaletami samochodu segmentu SUV, jak ostatnio wprowadzona na rynek Grand Vitara, tworząc w ten sposób ekscytującą alternatywę wśród samochodów crossover. W efekcie powstało wszechstronne auto sportowe, łączące w stylowym opakowaniu dynamikę jazdy i napęd 4×4 z wysoką praktycznością, które przynosi na myśl nieszablonowe podejście do życia.
Na rynku polskim początkowo oferowane będą trzy wersje tego modelu napędzane 107-konnym silnikiem o zapłonie iskrowym VVT o pojemności 1,6 litra: – SX4 1.6i 2WD GLX – SX4 1.6i 2WD GS – SX4 1.6i 4WD GS z przełączalnym ręcznie bądź automatycznie napędem na cztery koła. W późniejszym czasie dołączy do nich wersja ze 120-konnym silnikiem diesla DDiS o pojemności 1,9 litra – wysoce elastyczną jednostką napędową Fiata. Po modelach Swift i Grand Vitara, Suzuki SX4 jest trzecim z kolei globalnym modelem strategicznym Suzuki. W sezonie 2008 Suzuki przystępuje do rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata WRC z modelem SX4 WRC.
Model SX4 jest owocem współpracy marki Suzuki z firmą Fiat Auto S.p.A., w ramach, której Suzuki kierowało projektem, od założeń konstrukcyjnych po wdrożenie do produkcji masowej. Sprzedawane w Europie samochody SX4 produkowane są na Węgrzech przez Magyar Suzuki Corporation. W 2006 roku zostanie wyprodukowanych 60.000 sztuk samochodów, z czego 40.000 trafi na rynki europejskie pod marką Suzuki, a 20.000 przejmie Fiat.
autor: Bstok.pl
Źródło Suzuki

Reklama