» SUKCESY SPRZEDAŻOWE MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV I L200

SUKCESY SPRZEDAŻOWE MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV I L200

  Dodano: 2022-06-20

Wyświetlono: 40 razy

SUKCESY SPRZEDAŻOWE MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV I L200

Najnowsze raporty Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczące liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów pokazują, że hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz pickup L200 cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich klientów. Co ciekawe, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV był w okresie od stycznia do maja 2022 roku najczęściej kupowanym samochodem na Islandii.

foto © Mitsubishi

Styczeń-maj 2022 w Polsce

Według opublikowanych właśnie danych PZPM za okres od stycznia do maja 2022 roku model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku i oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4×4 – elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka, znalazł się na 3. miejscu wśród SUV-ów z napędem PHEV popularnych marek – z wyłączeniem modeli premium.

 

W tym samym okresie – w ciągu pierwszych 5 miesięcy bieżącego roku – pickup Mitsubishi L200 – muskularny, wszechstronny i niezwykle ceniony przez klientów indywidualnych i instytucjonalnych za znakomity napęd na 4 koła samochód – zanotował najwyższy – aż 134% wzrost sprzedaży w Polsce, podczas, gdy pickupy odnotowały w tym czasie 9% spadek liczby sprzedanych aut. Od stycznia do maja bieżącego roku Mitsubishi L200 zajmuje 4. pozycję w swoim segmencie.

 

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV bestsellerem na Islandii

Niskoemisyjne Mitsubishi Eclipse Cross PHEV świetnie sobie radzi – nawet w trudnych warunkach, czego dowodem jest jego popularność na Islandii, gdzie w okresie od stycznia do maja ten hybrydowy SUV był najczęściej kupowanym modelem spośród wszystkich nowych samochodów. Warto podkreślić, że w 2022 roku Mitsubishi na Islandii jest drugą najczęściej kupowaną marką po Toyocie.

 

Auta Mitsubishi do odbioru od ręki

Źródło: Mitsubishi, Mototarget
 Pisaliśmy również
» NOWA GENERACJA MITSUBISHI ASX – PEŁNA GAMA SILNIKÓW SPALINOWYCH I ZELEKTRYFIKOWANYCH
» MITSUBISHI WPROWADZA NOWY ELEKTRYCZNY MODEL W JAPONII
 Inne artykuły

» ZRÓWNOWAŻONY ŁAŃCUCH DOSTAW FORDA 2022-06-20
  Ford S-Max Hybrid Ford, jako lider branży motoryzacyjnej stale dąży do zmniejszania wpływu swojej działalności na środowisko. Producent skupia się m.in. na pozyskiwaniu surowców powstających wyłącznie w odpowiedzialny sposób. Firma znacznie przyczynia się w ten sposób nie tylko… więcej »

» Volkswagen Multivan „Rodzinnym Samochodem Roku 2022” 2022-06-10
  Volkswagen Multivan Rodzinnym Samochodem Roku Już po raz piąty redakcje Autokult.pl i Autocentrum.pl wspólnie wybrały najlepsze motoryzacyjne premiery roku. W 2022 r. 38 samochodów walczyło o tytuły w 10 kategoriach, a dodatkowo, w jednej z nich o zwycięstwie decydowali internauci za pośrednictwem interne… więcej »

» Honda partnerem Enduro Rally 24 2022-06-08
  20YM Africa Twin Adventure Sports Honda Polska została partnerem tegorocznej, piątej edycji Enduro Rally 24, która odbędzie się na Pojezierzu Drawskim w dniach 9-12 czerwca. Podczas rajdu Honda zorganizuje puchar modelu Africa Twin oraz udostępni swoje motocykle do jazd testowych. W bazie rajd… więcej »

» HONDA CRF250R 2023 2022-06-08
  2023 HONDA CRF250R Motocykl CRF250R, mechanicznie niezmieniony w roczniku modelowym 2023, pozostaje najmocniejszy w swojej historii. Zawdzięcza to modyfikacjom wprowadzonym do modelu z 2022 roku – podwoziu z CRF450R, które zapewniło temu motocyklowi zwycięstwo w mistrzostwach M… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama