Reklama

Strefa malucha na Leśnej Dolinie

Na Leśnej Dolinie powstanie plac zabaw dla najmłodszych dzieci. To miejsce zostanie wyposażone m.in. w ścieżki sensoryczne i strefę luster. Miasto Białystok rozstrzygnęło przetarg na projekt i wykonanie prac budowlanych.

Budowa strefy malucha na osiedlu Leśna Dolina to inwestycja realizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2019. Plac zabaw o powierzchni 170 m2 dla najmłodszych powstanie pomiędzy ul. Bacieczki i Trasą Niepodległości, obok „Centrum zabaw Leśna Dolina” (BO 2018). Ma zwiększyć ofertę rekreacyjną dla dzieci w wieku 0-3 lata. Powstanie tu m.in. strefa luster, ścieżka sensoryczna, pojawi się zjeżdżalnia, toaleta. Strefa malucha będzie ogrodzona, oświetlona i monitorowana. Na tym terenie zostaną także zamontowane ławki.

– Na życzenie mieszkańców na Leśnej Dolinie powstanie nowe miejsce do zabawy dla najmłodszych białostoczan. W trakcie głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego ten projekt uzyskał ok. 1700 głosów – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Koszt tej inwestycji to ok. 566 tys. zł. Realizacją zajmie się firma Hydros Plus Tomasz Kulesza. Wykonawca na przeprowadzenie prac budowlanych będzie miał 4 miesiące od podpisania umowy.

Więcej informacji o tej inwestycji na Leśnej Dolinie znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok