Reklama

”Stosunki” w Dramatycznym

 Jerzy Bończak na zaproszenie Piotra Dąbrowskiego reżyseruje w Teatrze Dramatycznym angielską farsę ”Stosunki na szczycie”. Do udziału w spektaklu zaprosił aktorów teatru im. Al. Węgierki, ale główną rolę powierzył wypożyczonemu z BTL Andrzejowi Beji-Zaborskiemu.

 ”Farsa wymaga żelaznej precyzji w reżyserowaniu” – twierdzi nie bez słuszności Jerzy Bończak. Na jednej z prób zżymał się nawet, kiedy światło w tle zmieniało się nie tak jak wskazywała na to pora akcji! Za to na spotkaniu z dziennikarzami nie mógł się nachwalić naszych aktorów i uroku mieszkańców Podlasia.

 ”Stosunki na szczycie” Edwarda Taylora portretują unijnych polityków z najwyższej półki. A że nie brak w farsie durniów, sługusów i kurtyzan, aktorzy i reżyser z wyraźnym rozbawieniem powstrzymywali się od doszukiwania skojarzeń z naszą klasą polityczną. Farsa to przede wszystkim komedia omyłek niekoniecznie politycznych – wielbiciele takiego humoru na pewno będą zadowoleni.

https://www.bstok.pl/up/news/969_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/969_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/969_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/969_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/969_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/969_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/969_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/969_8.jpg

Reklama