Reklama

Sto tysięcy na Dojlidach

W minione wakacje plażę miejską odwiedziło prawie 100 tys. osób. W tym sezonie kąpielowym padł zaskakujący rekord frekwencyjny – już w pierwszym miesiącu gościliśmy dwa razy tyle plażowiczów, co   w poprzednich sezonach. Wiele osób odpoczywało na Dojlidach także w sierpniu.

Rekordowym dniem w czasie wakacji 2019 była niedziela 9 czerwca – wówczas na plaży miejskiej bawiło się i wypoczywało 4 511 osób. Rekordowy tydzień odnotowaliśmy w dniach 8-16 czerwca 2019 r. w tym czasie było 29 089 osób.

Tradycyjnie w wypożyczalni sprzętu pływającego największym zainteresowaniem cieszyły się rowery wodne i kajaki. W minione wakacje odnotowaliśmy 3 297 wypożyczeń tych pierwszych  i 630 tych drugich.

Na miejscach parkingowych dla kamperów odnotowaliśmy 1 613 noclegów. Połowę naszych gości stanowili turyści z Polski. Zza granicy gościliśmy osoby  m.in. z Niemiec,  Holandii, Finlandii, Litwy, Białorusi, Czech, Anglii, Francji, Estonii. Miejsce postoju kamperów funkcjonuje do końca października.

Dojlidy to ośrodek całoroczny. Wciąż działa tu wypożyczalnia sprzętu wodnego. W niej można korzystać z rowerów wodnych, kajaków, łodzi canoe, łodzi wiosłowych, łodzi żaglowych klasy Omega, desek windsurfingowych i smoczych łodzi. Od września 2019 r. wypożyczalnia czynna jest w godz. 9:00-18:00 . Powinna działać do 15 października. Na terenie Dojlid dostępne są także kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie dla dorosłych i dzieci.

To idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury. Są tu liczne place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe, leśna siłownia. Można także korzystać z piaszczystych boisk do siatkówki i piłki nożnej, zorganizować grilla lub ognisko.