Reklama

Sto minut na stulecie niepodległości Białegostoku

Przepłynąć jak najdłuższy dystans w sto minut pod osłoną nocy – takie zadanie stoi przed uczestnikami zawodów „100 minut na 100-lecie niepodległości Białegostoku”. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji szykuje ciekawe wydarzenie sportowe dla pływaków, którzy ukończyli 13 lat.

W lutym 2019 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Białystok niepodległości. Do oficjalnych obchodów włącza się także BOSiR z przekonaniem, że ważne wydarzenia z naszej historii warto uczcić także w sposób aktywny. Miejska jednostka sportu organizuje zawody, które odbędą się 23 lutego w godzinach nocnych (w trzech turach w godz. 18.00-23.40) na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 4.

To prawdziwa gratka dla miłośników długodystansowego pływania. Zadaniem zawodników będzie  przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w 100 minut. W zawodach mogą wystartować osoby, które ukończyły 13. rok życia.

Zapisy przyjmowane są do 18 lutego w głównej siedzibie BOSiR przy ul. Włókienniczej 4 w pok. 218, na I piętrze w dni powszednie w godz. 8.00-15.00. Dokumenty, które należy wypełnić znajdują się na stronie www.miejskoaktywni.pl. Opłata startowa wynosi 15 zł (za jedną osobę). W zawodach może wystartować maksymalnie 72 pływaków, decyduje kolejność prawidłowo złożonych zgłoszeń.

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal. Za  I, II i III miejsce w danej kategorii wiekowej przyznane zostaną puchary i nagrody rzeczowe. Puchar i nagrodę rzeczową otrzymają także zawodnik i zawodniczka, którzy przepłynęli najdłuższy dystans bez podziału na kategorie wiekowe, a także najstarszy zawodnik lub zawodniczka.

Źródło Urząd Miejski Białystok