Reklama

Spotkanie inauguracyjne w ramach programu tutorskiego na UwB

W najbliższy piątek, 20 stycznia odbędzie się inauguracja programu tutorskiego UwB "Uczeń jako badacz, naukowiec i odkrywca". Na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku (UwB), przy ul. Świerkowej 20, budynek C, sala C02, o godz. 11 spotkają się uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie, ich nauczyciele oraz przedstawiciele uczelni - w tym tutorzy.


Program tutorski „Uczeń jako badacz, naukowiec i odkrywca” został zainicjowany na największej podlaskiej uczelni jesienią 2022 r. i w tym roku akademickim ma charakter pilotażowy. Jest skierowany do zdolnych uczniów, chcących rozwijać swoje naukowe pasje. Z myślą o nich nauczyciele akdemiccy z Uniwersytetu w Białymstoku (tutorzy) przygotowali w sumie prawie 40 bardzo różnych tematów do wyboru.
Rekrutacja do tutoringu była dwuetapowa: kandydaci musieli przygotować list motywacyjny i wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej z wybranym tutorem. Do tegorocznej edycji programu zakwalifikowanych zostało 22 uczniów z Białegostoku, Łomży, Grajewa i Sokółki.

Szczegółowy program wydarzenia:

  • 11:00-11:10 – Powitanie tutorów i tutees / dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB, prorektor ds. kształcenia UwB;
  • 11:10-11:30 – Prezentacja założeń programu tutorskiego / mgr Dorota Sawicka – kierownik Centrum Popularyzacji Nauki UwB; dr Marta Kowalczuk-Walędziak – prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Wydziału Nauk o Edukacji UwB;
  • 11:30-12:00 – Wykład i dyskusja: „Jak pracuje ludzki mózg?” / dr Marek Bartoszewicz, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Biologii UwB ;
  • 12:00-12:30 – Spotkanie integracyjne tutorów i tutees.

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu w Białymstoku.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama