Reklama

Spotkanie autorskie z pisarką Joanną Miłosz-Piekarską w Krasnogrudzie Wielkie Xięstwo Poezji 2022 „Lilie” – widowisko taneczne w…

„Wszystkie czasy przeszłe” to książka wspomnieniowa Joanny Miłosz-Piekarskiej, autorki dwóch tomów poetyckich. Jest opowieścią o młodości w czasach polskiego komunizmu, o australijskiej emigracji i tęsknocie za ojczyzną, a także o trudach i radościach losu zawieszonego między dwoma światami tak różnych krajów. Autorka dzieli się z czytelnikiem czułymi i barwnymi wspomnieniami rodzinnymi, dokonując między innymi studium relacji braci – swojego ojca Andrzeja oraz noblisty Czesława Miłosza.

Ukazuje ona mniej dotąd znany wątek historii australijskiej Polonii za czasów PRL-u, wspomina wielkich, których dane było jej poznać (na przykład Tyrmanda, Teligę, Konwickiego…), a nade wszystko opowiada o poszukiwaniach własnej drogi wśród zgiełku nieprzewidywalnego życia, który czasem wprawiał w zachwyt, a czasem ogłuszał.

Książka nie jest wspomnieniowym pomnikiem, lecz swobodną gawędą, dzięki której każdy czytelnik poczuje się w – niezwykłej przecież – rzeczywistości autorki jak u siebie.

Jest możliwość zakupienia autobiografii podczas spotkania w cenie promocyjnej.

Organizatorem spotkania jest Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, Fundacja Pogranicze. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rozpoczęcie o godz. 17.

źródło: Fundacja Pogranicze
oprac.: Cezary Rutkowski
fot.: archiwum

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama