Reklama

Spotkanie autorskie z Januszem Płońskim Prezentacja publikacji Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu Przystane…

Janusz Płoński dziennikarz, scenarzysta, w latach 1970-1980 pracował w tygodniku „itd”, współpracował z tygodnikami „Polityka”, „Motor”, publikował w miesięczniku „Dialog”. Wraz z Maciejem Rybińskim autor książek Góralskie tango, Balladyna Superstar – git czytanka z momentami, Brakujące ogniwo, Wielka Islandzka. Współautor (wraz z Maciejem Rybińskim i Stanisławem Bareją) scenariusza serialu Alternatywy 4. W 1980 wyjechał do Niemiec, gdzie jako autor, reżyser i producent współpracował z telewizjami ZDF, Bayersicher Rundfunk i Hessischer Rundfunk. Autor książek Elvis – dlaczego ja, Panie? i Janusz Płoński – kandydat na prezydenta.

Spotkanie z Januszem Płońskim będzie transmitowane na żywo na fanpage’u Książnicy Podlaskiej na portalu Facebook. Patronem medialnym wydarzenia jest Portal Internetowy Województwa Podlaskiego Wrota Podlasia.

Wydarzenie odbywa się w ramach VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”, którego głównym organizatorem jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. 

źródło i fot.: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama