Reklama

Spotkanie autorskie online z Justyną Bednarek V Soulwałki Gospel Workshop w rytmie R’n’B Spotkanie autorskie on-line z Justyną B…

Tematem rozmowy będzie lektura szkolna „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Książka opowiada o tym, jak zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

 

Link do serwisu Facebook Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym znajduje się tutaj.

——————————

Justyna Bednarek – z wykształcenia romanistka, pisarka dla dzieci, autorka ponad 50 książek, w tym Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek, które weszły do kanonu lektur szkolnych, Pięciu sprytnych kunBabcochy czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku.

Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m.in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku „Przecinek i kropka”, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego czy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY za ostatnią cześć „Skarpetek”).

Zanim spełniła swoje marzenie o pisaniu bajek, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, najdłużej – w miesięczniku „Kuchnia”. 

(źródło: Wydawnictwo Literatura)

  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym 

oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama